live
Новини » Економіка

Останній крок до ринку газу: громадський діяч лякає підвищенням ціни на 5-10%

ZIK

Нафтогазу рекомендують підняти ціну газу на 5-10% вище ринкової, щоб пропозиція європейських трейдерів в Україні була економічно вигіднішою. Але чи потрібно це нам – ми будемо годувати європейських трейдерів чи турбуватися про себе?

Це заявив громадський діяч Олександр Скубченко в ефірі програми «Коментарі» на телеканалі ZIK.

Активіст констатував, що ніякого європейського реверсу газу немає – Україна купує той же газ у «Газпрому», що і раніше, але тепер ще й переплачує європейським тендерам.

«Ми всі прекрасно розуміємо, що ніякого європейського газу не існує. Він навіть не виходить через Україну в Європу, щоб зайти реверсом. Тому це віртуальний реверс, а ми, насправді, просто беремо ті об’єми, які йдуть у Європу через нашу територію», – підтвердив Олександр Скубченко.

Натомість громадський діяч впевнений, що якби забрати ПДВ з видобутку українського газу або ж хоча б знизити ренту, то видобуток одразу знизиться на 100 доларів. А якщо до того ж ціна буде економічно обґрунтованою для нашої країни, без прив’язки до європейського ринку, то дійсно можна отримати прийнятну для населення ціну на газ.

«Нагадаю, що 74 європейські трейдери вже отримали ліцензії на продаж газу в Україні – вони сидять і чекають ринку. Окрім цього, на сайти «Нафтогазу» можна було прочитати документ, де вказані рекомендації щодо необхідних заходів для підтримки роботи цих трейдерів.

Зокрема на то момент, коли ринок газу запрацює на всю потужність, тобто коли заберуть навіть ПСО, і ціна газу стане однаковою як для населення, так і для промисловості, «Нафтогазу» пропонують на певний період підняти ціну на 5-10% вище ринкової, щоб ціна трейдерів була економічно вигіднішою для підписання контрактів. Але чи потрібно це нам – ми будемо годувати європейських трейдерів, чи турбуватися про себе?» – наголосив Олександр Скубченко.

Як повідомлялося, «Нафтогаз» пропонує «Газпрому» контракт на «своп» газу замість транзиту як запасний варіант на випадок, якщо «Газпром» не захоче брати на себе ризики, пов’язані з українським регулятором та оператором газотранспортної системи.

Раніше Президент України Володимир Зеленський завив, що вірить, що Україна та Росія досягнуть домовленостей щодо транзиту газу на прийнятних для України умовах.Loading...
Loading...
Loading...