Дисонанси Зеленського: експерти вказали на риторику і поведінку

ZIK

Перші тридцять днів президентства Володимира Зеленського не пояснили, як Україна діятиме у стосунку до Росії, вирішуватиме конфлікт і буде встановлювати мир на Донбасі.

Про це в ефірі програми «Коментарі» на телеканалі ZIK заявила політичний експерт Олена Дяченко.

«Я розумію, що зараз Президент Володимир Зеленський поступово перебирає повноваження, вивчає ситуацію України. Та насправді, я б хотіла почути більш чітку і принципову позицію щодо миру на Донбасі», – наголошує експерт.

Олена Дяченко вважає, що зустрічі Володимира Зеленського з Макроном і Меркель не були достатньо якісними.

«Мені б хотілося, аби під час зустрічі з лідерами Франції і Німеччини Зеленський показав нову ініціативу. Йому слід було заявити про наміри президента бути рушійною силою у виконанні Мінських угод та в ході встановлення миру», – пояснює експерт.

Олена Дяченко звертає увагу на те, що не всі українці підтримують Володимира Зеленського, а тому важливо, аби президент ставився з розумінням до їхнього вибору.

«Якщо президент не є стовідсотковим виразником очікувань частини виборців – це не має перешкодити їм реалізувати базові права – мовні, релігійні,ті, що гарантує Конституція. Згадаймо, як Петра Порошенка зі своїми томосами, вірами і арміями було надто багато в нашому житті», – проводить паралель експерт.

Експерт Міжнародного центру перспективних досліджень Ігор Петренко додає, що Володимир Зеленський – це не персонаж зі серіалу «Слуга народу».

«Виборці, які вважали, що Зеленський є стовідсотковий Голобородько, який їздить на роботу велосипедом, самі собі створили проблему в голові. Безумовно, маємо деякі дисонанси. Зокрема, ті, що стосувалися переговорного процесу, деяких заяв», – говорить Ігор Петренко.

Експерт Міжнародного центру перспективних досліджень вбачає у діях Володимира Зеленського Петра Порошенка.

«Зеленський трохи вторить Петру Порошенко. Він крок за кроком входить в курс справи. Однак, у його оточені є ті люди, які були в колі Порошенка, впливали на його рішення щодо зовнішньої політики», – пояснює Ігор Петренко.

Поки що у Володимира Зеленського мало повноважень і можливостей зробити те, що він і його команда обіцяли, зазначає експерт Міжнародного центру перспективних досліджень.

«ВРУ не дає йому можливість втілити його повноваження прописані Конституцією. Тому, чесно кажучи, складно дати справедливу оцінку його роботи», – додає Ігор Петренко.

Нагадаємо, політичний експерт Сергій Биков пояснив, що лише після першого року президентства Зеленського буде зрозуміло, чи українці зробили правильний вибір.

Читайте більше новин на тему: Володимир ЗеленськийLoading...