Новини » Політика 22 червня, 2019, 3:00
Диктатура популізму, – нардеп Чижмарь пояснив небезпеку монопартії у владі
ZIK
ZIK

Монофракція у парламенті передбачає, що її депутати не чують зауважень партнерів. Зазвичай це призводить до узурпації влади, а у випадку України – до диктатури популізму.

Це заявив народний депутат України Юрій Чижмарь у ефірі програми «Коментарі» на телеканалі ZIK.

Відреагувавши на плани представника Президента у Верховній Раді щодо формування коаліції на основі монофракції, депутат порадив Руслану Стефанчуку уважніше читати Конституцію. Адже згідно з Основним законом, коаліція складається з щонайменше двох фракцій парламенту і не може формуватися на основі монофракції.

«Щоб створити коаліцію, має бути сукупність фракцій, яка налічує більш як 226 депутатів. А тому партії влади для формування коаліції так чи інакше буде потрібна фракція-партнер. Тобто не має такого поняття, як монофракція, яка може сама створити коаліцію», – зауважив пан Чижмарь.

Політик констатував, що коли одна партія приходить до влади, і її представником є президент країни, то зрозуміло, що вертикаль влади зосереджується в одних руках, тоді як демократія такого не передбачає.

«Демократія – це дискусія, і навіть якщо в коаліції серед інших є одна найменша фракція, то потрібно чути і її позицію. Натомість монофракція передбачає те, що її депутати не чують зауважень партнерів. Зазвичай це призводить до узурпації влади, а у випадку України – до диктатури популізму.

Що ж до диктатура популізму, то сьогодні вона існує в багатьох країнах, зокрема у Венесуелі та Російській Федерації. Але ці країни підживлюють такий режим за рахунок нафти, газу та інших ресурсів. А оскільки в України немає таких резервів, то для нас диктатура може закінчитися дуже швидко», – застеріг Юрій Чижмарь.

Нагадаємо, що Конституційний Суд визнав конституційним Указ Президента «Про дострокове припинення повноважень Верховної Ради України та призначення позачергових виборів». Відтак, дострокові вибори до парламенту відбудуться 21 травня 2019 року.

* Якщо Ви знайшли помилку в тексті новини, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
реклама
більше новин
Top
2019-07-16 03:06 :34