Новини » Політика 3096

Більша за Чорнобиль катастрофа: Шахов застеріг щодо загрози затоплення шахт Луганщини

ZIK

На шахтах Попаснянського району Луганщини вже 15 діб відсутнє постачання електрики, вода звідти практично не відкачується. Тож усі сульфати потрапляють у Сіверський Донець, а звідти – в Азовське море. Це загрожує катастрофою більшого масштабу, ніж Чорнобиль.

Про це в ефірі інформаційно-політичного інтерактивного ток-шоу «Народ проти» на телеканалі ZIK заявив нардеп Сергій Шахов.

Коментуючи проблему затоплення шахт на Донбасі, він наголосив: може статись ще більша екологічна катастрофа, ніж після вибуху Чорнобильської АЕС. Він заявив: у Попаснянському районі на Луганщині електроенергії на шахтах немає уже 15 діб. Вода звідти практично не відкачується.

«Це через те, що Луганське енергетичне об’єднання, яке належить одному олігархові, відключає не лише бабусі світло в хаті за заборгованість у 50 гривень, а й шахти. Сьогодні вся лужна, мінералізована вода – з сульфатами та чим завгодно – потрапляє у Сіверський Донець», – розповів Шахов.

Він уточнив: коли говорив про олігарха, мав на увазі Григоришина.

«Та далі з Сіверського Донця ця вода потрапляє в Азовське море. У Рубіжному уже екологічна катастрофа, 18 людей потрапили в реанімацію», – зазначив нардеп.

Тому, на його думку, щоб хоч якось вирішити цю ситуацію, Президенту Зеленському, в першу чергу, слід звернути увагу на Донбас. Зокрема – на що пішли 300 мільйонів гривень, які виділили на двигуни, що відкачують воду.

«Це обладнання навіть не закупили. Щодо цього вже є кримінальне провадження. Також потрібно негайно звільнити міністра енергетики та вугільної промисловості Насалика, який загробив вугільну галузь, енергетику. Він стоїть за «Дюссельдорф+» та «Роттердам+», возить вугілля аж з Африки», – наголосив Шахов.

Тож він закликав: підняти всіх фахівців і вчених щодо екологічної катастрофи на Донбасі.

«Там не лише повітря ножем не вріжеш, а й під землею є проблема. Тонуть Гірське, Золоте, Попаснянський район і вся Луганська область. Я переконаний: якщо сьогодні взятися за цю екологічну проблему, її можна буде вирішити», – підкреслив Сергій Шахов.

Як повідомлялось, під час години запитань до уряду Сергій Шахов, звертаючись до урядовців, звернув увагу на проблему з шахтами на окупованій Луганщині. Він повідомив, що 39 шахт повністю затоплені, і це загрожує екологічною катастрофою не лише на Донбасі, а на всій території України.

Читайте більше новин на тему: Чорнобиль

Loading...
Loading...
Loading...