Новини » Економіка 21 червня, 2019, 12:12
Затоплення шахт на Донбасі: в уряді відзвітували, що зробили для запобігання екокатастрофі

На шахті «Золоте» у Первомайському районі збудують очисні споруди, щоб не допустити забруднення водойм і довкілля.

Про це під час години запитань до уряду у ВРУ, засідання якої транслює телеканал ZIK, повідомив перший заступник міністра енергетики та вугільної промисловості України Анатолій Корзун.

Нардеп Сергій Шахов, звертаючись до урядовців, звернув увагу на проблему із шахтами на окупованій Луганщині. Він повідомив, що 39 шахт повністю затоплені, і це загрожує екологічною катастрофою не лише на Донбасі, а у на всій території України.

Віцепрем’єр-міністр – міністр економічного розвитку і торгівлі України Степан Кубів зазначив, що з 2014 року фінансування технічного переоснащення очисних прохідницьких вибоїв стаціонарного обладнання і екологічного напрямку фізично не може відбуватися. Він пояснив, що причина полягає у тому, що 33 шахти загальною виробничою потужністю 11,7 млн тонн, які експлуатуються станом на 1 січня 2019 року, лише 3% сьогодні є на підконтрольній уряду території.

«Решту питань вивчаються, ми глибоко розуміємо цю проблематику», – сказав Степан Кубів.

Перший заступник міністра енергетики та вугільної промисловості України Анатолій Корзун поінфомував, що загроза підтоплення українських підприємств із шахт, які нині на непідконтрольній території, існує. Торік, зазначив він, було профінансоване будівництво водовідливного комплексу на шахті «Золоте» у Первомайському районі.

«На сьогодні ситуація перетоку води з шахт з контрольованої території перебуває на контролі й, за інформацією на сьогодні, особливої загрози не несе. Дійсно, є проблема з очисткою шахтних вод, але зараз готується проект рішення – за рахунок відповідних видатків буде профінансовано Луганською ВЦА, вони будуть замовником будівництва очисних споруд на шахті «Золоте», щоб не допустити забруднення водойм і довкілля», – сказав Анатолій Корзун.

Як повідомляли, 14 червня на шахті «Центральна» держпідприємства «Торецьквугілля» в Донецькій області стався раптовий викид вугільно-газової суміші і обвал породи, внаслідок цього загинув гірник.

* Якщо Ви знайшли помилку в тексті новини, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
реклама
більше новин
Top
2019-08-17 18:39 :04