Новини » Суспільство 21 червня, 2019, 6:53
Вчені виявили молюсків, які поїдають камінь
Вчені виявили молюсків, які поїдають камінь
Вчені виявили молюсків, які поїдають камінь

На Філіппінах виявили загадкових істот, схожих на плазунів. Вчені встановили, що вони відносяться до роду молюсків і здатні поглинати каміння. Організм істот переробляє породу в пісок.

Про це повідомляють Акценти.

Про існування цих молюсків вчені дізналися від жителів острова Бохоль на Філіппінах. Вони розповіли про норах, які зробило невідому істоту в каменях вапняних порід. Переважно ці нори розташовуються в підводних скелях недалеко від берега. Подібні нори характерні для шури-мури – двостулкових молюсків.

До цих пір вченим було відомо, що подібні молюски здатні харчуватися деревиною. Вони здатні знищувати днища кораблів. Подрібнення відбувається за допомогою симбіотичних бактерій, які населяють травну систему молюсків. Ці бактерії виробляють ферменти і речовини, які використовуються для виробництва антибіотиків.

Міжнародна група вчених встановила, що існує вид молюсків, які роз’їдають НЕ деревину, а піщаник зсередини і переробляють його в пісок. Новий вид отримав назву Lithoredo abatanica. Перекладається назва, як «камінь річки Абатай». Саме в річці Абатай на острові Бохоль були знайдені «монстри».

Молюсків виявили кілька років тому вчені з Франції, але вивчити самих істот і досліджувати їх травну систему вдалося лише зараз. Завдяки цьому вчені встановили, що у нового виду хробаків відсутня «сліпа» кишка, яка є і їх деревних побратимів. В їх травній системі виявили «крихти» вапняку, який вони поїдали, щоб облаштувати нори.

Параметри виявлених істота становлять 10 см в довжину. Кишечник цих монстрів досить довгий. У їх «пасти» розташовуються лопатисті різці, які вони використовують для буріння і поїдання каменів.

На думку вчених молюски все ж харчуються планктоном з води, а камені і пісок допомагають їм переробляти їх і отримувати корисні речовини.

* Якщо Ви знайшли помилку в тексті новини, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
реклама
більше новин
Top
2019-08-18 22:25 :24