Новини » Львів

У скандальній Жидачівській районній лікарні врешті призначили нового головного лікаря

Людмила Яремцьо

Вчора, 20 червня, новим головним лікарем Жидачівської районної лікарні призначено Людмилу Яремцьо.

Таким чином закінчилась тривала епопея зі звільненням попереднього головного лікаря Богдана Бойчука, у період керівництва якого трапилися щонайменше два випадки смерті людей у яких вбачається вина медичного персоналу.

Один з них – смерть у червні 2017 року 12-річного Романа Кулака, якому лікарі Жидачівської ЦР не змогли діагностувати скрут кишківника. Докладніше про цей випадок тут.

Батько хлопчика, Володимир Кулак, розпочав наполегливу боротьбу з метою притягнути до відповідальності винних, змінити головного лікаря, та почати практичні якісні зміни у медицині загалом.

У кінці грудня 2018 року, після другого випадку смерті у лікарні головний лікар Богдан Бойчук написав заяву про звільнення, яку, проте, не хотіла затвердити сесія Жидачівської районної ради. Не проголосували за звільнення головного лікаря депутати і вдруге, 31 січня. Тоді, як припускає Володимир Кулак, на рішення депутатів вплинув місцевий нардеп-мажоритарник Андрій Кіт, який особисто в цей день прибув на сесію районної ради. 19 лютого головний лікар Жидачівської районної лікарні Богдан Бойчук все ж написав заяву про звільнення, яку затвердив голова районної ради.

Також Головному лікарю лікарні спочатку було призначено стипендію Президента України, яку згодом скасовано рішенням МОЗКабінету Міністрів та указом Президента.

Про призначення нового головного лікаря Володимир Кулак написав на своїй Фейсбук-сторінці.

«Нарешті, епопея завершена, є новий головний лікар в Жидачівській ЦРЛ! Друзі, моя мрія здійснилась! Прошу прочитати і перепост! Мої надзусилля не марні!!! Радість крізь сльози! Сьогодні неймовірна знакова подія! Якраз саме сьогодні, саме в цей час 20.06.17р., в 17год.10хв. швидка допомога два роки тому доставила мого сина до Жидачева, а там почали казати що він наївся черешень і отруївся... в сина почалося сходження на Голгофу, тиждень мук і кінець знають всі.. смерть дитини.

І от саме сьогодні, здійснилася ще одна моя мрія, навіть дві мрії в купі! Бо саме сьогодні Жидачівська ЦРЛ отримала нового головного лікаря! І головним лікарем стала Людмила Володимирівна Яремцьо, саме та Людина яку я бачив головним лікарем! Людина яка має честь, совість, знання, досвід, потенціал, бажання і розуміння і інші якості!

Я твердо можу сказати що тепер в Жидачівській ЦРЛ почався якісно новий відлік життя! Тепер, я твердо знаю, що за 5 років максимум, ця лікарня стане одною з найкращих у Львівській області!

Друзі! Волонтери! Німеччина, Франція, Люксембург, Австрія, Італія, Бельгія, Англія, США і багато інших країн я проситиму тепер вас про посильну допомогу для цієї лікарні!

Цій Людині я вірю! Цю Людину я поважаю! Все буде добре!».

Після трагедії у своїй родині, Володимир Кулак став активним борцем за медичну реформу та покращення якості надання послуг у лікарнях не лише на місцевому, але й на загальнодержавному рівні. За два роки наполегливої роботи він добився відсторонення попереднього головного лікаря та призначення нового. А також відкриття кримінальної справи щодо двох медиків Жидачівської РЛ та скерування її до суду. Його активна позиція була відзначена на обласному рівні (він став радником голови Тернопільської ОДА з питань медицини) та державному (відзнака Уряду «за вагомий особистий внесок у забезпечення розвитку галузі охорони здоров’я»). А вчора стало відомо, що він також зареєструвався кандидатом у народні депутати по 126 виборчому окрузі на Львівщині.

На сайті лікарні поки немає інформації про призначення Людмили Яремцьо. Тут вона й досі значиться заступником головного лікаря з медичної частини.

 

Loading...