Новини » Політика

Цибулько побачив тест на суспільні настрої від Конституційного Суду

ZIK

Відтермінування кінцевого вердикту Конституційного Суду щодо Указу Володимира Зеленського про розпуск Верховної Ради було тестом на суспільні настрої.

Про це в ефірі програми «Коментарі» на телеканалі ZIK заявив політолог Володимир Цибулько.

Ведуча програми зауважила, що Конституційний Суд ухвалив таке рішення, яке можна трактувати, як і вашим, і нашим. Він зняв із себе відповідальність. У відповідь пан Цибулько сказав, що місія Конституційного Суду якраз полягає в тому, щоб одягати в правову сорочку політичне рішення.

«Тому ситуація з відстроченням кінцевого вердикту була своєрідним тестом на суспільні настрої. Але результати кількох опитувань показали масовану підтримку позачергових виборів, тобто народ висловився схвально», – зазначив політолог.

Окрім цього, він додав, що одне з основних правил демократії полягає в тому, щоб в будь-якій незрозумілій ситуації йти на вибори. На його думку, це найкращий шлях для розв'язання конфліктних ситуацій.

«Мені здається, що тут, з одного боку, можна дорікати Конституційному Суду в тому, що він вкотре третій термін Кучми назвав другим, але насправді така його місія в суспільстві –знаходити правові інструменти для реалізації політичних рішень», – переконаний Цибулько.

Нагадаємо, прес-секретар президента Юлія Мендель на своїй сторінці у Фейсбук написала, що Конституційний Суд України визнав конституційним Указ Володимира Зеленського про розпуск Ради.

Пізніше Мендель видалила повідомлення, а в КСУ заявили, що розгляд справи продовжується.

Однак згодом стало відомо, що Конституційний Суд визнав конституційним Указ Президента «Про дострокове припинення повноважень Верховної Ради України та призначення позачергових виборів».

Loading...