Новини » Політика 21 червня, 2019, 3:33
Ризики «молодих»: Політекспертка пояснила, чому виборці «Голосу» можуть не прийти на дільниці
ZIK
ZIK

Парламентські вибори відбуватимуться в розпал літа – у період відпусток та активних польових робіт. Тож на голосування прийдуть виборці тих партій, які зможуть їх мобілізувати. Молоді політсили, без розгалуженої структури і досвіду, ризикують – їхній електорат може просто не дійти до дільниць.

Таку думку в ефірі програми «Коментарі» на телеканалі ZIK висловила політична експертка Олена Дяченко.

Вона наголосила: навіть дивлячись на рейтинги різноманітних політсил, потрібно робити поправку на те, що парламентські вибори пройдуть всередині літа. Цей період – розпал відпусток і польових робіт. Відтак на дільниці прийдуть виборці тих партій, які зможуть їх мобілізувати.

«Тому нові партії, у яких немає розгалужених структур, як наприклад «Голос», у «Слуги народу» та ж сама історія, партії, які базуються переважно на молодому електораті,  дуже ризикують у цю виборчу кампанію тим, що велика кількість їхніх виборців не прийде на дільниці», – вважає Дяченко.

Однак, вона додала: навіть з урахуванням низької явки, «Слуга народу» все рівно пройде до Ради, тоді як «Голос» – під питанням.

«Так само, як і у Смешка та інших нових політичних сил», – зазначила політекспертка.

Натомість партії, які мають електоральне ядро, уже пройшли кілька виборчих циклів та розвинули мережі, мають більше шансів привести свій електорат на дільниці та пройти в парламент.

Однак, вона наголосила: це не означає, що у «Європейської солідарності» Петра Порошенкабудуть хороші шанси. Мовляв, зараз багато колишніх членів БПП запевнятимуть, ніби вперше чують про цю силу і взагалі не знайомі з п’ятим президентом України. Вони йтимуть або самовисуванцями без жодних партійних брендів, або називатимуть себе «новими обличчями».

«Натомість щодо «Батьківщини» можна говорити, що там є ядро і партійні структури. Відтак, більше шансів, що той рівень соціології, який бачимо, відповідатиме результатам», – вважає експертка.

Як повідомлялось раніше, за даними опитування, проведеного Київським міжнародним інститутом соціології за період з 26 травня по 7 червня, до парламенту наразі мають шанс потрапити п’ять партій: «Слуга народу», «Опозиційна платформа – За життя», «Європейська солідарність», «Батьківщина» та «Голос».

Читайте більше новин на тему: Володимир Зеленський

* Якщо Ви знайшли помилку в тексті новини, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
реклама
більше новин
Top
2019-10-23 14:26 :32