Новини » Політика 21 червня, 2019, 11:00
Розпуск Ради: Геращенко вбачає небезпеки через відсутність чіткої позиції в рішенні КСУ
ZIK
ZIK

Конституційний суд відмовився виносити рішення щодо розпуску Верховної ради по суті. Така неясність – не дуже гарна позиція, адже судді так і не сказали, законним було рішення президента, чи ні. В інших випадках вони й надалі можуть застосовувати цю практику.

Про це у кулуарах парламенту заявив народний депутат України Антон Геращенко, трансляцію вів телеканал ZIK.

Коментуючи позицію КСУ щодо законності розпуску Верховної Ради, він наголосив на відсутності будь-якого рішення суддів по суті цієї справи.

«Конституційний суд у нас може ухвалювати будь-яке рішення. У цьому випадку судді відмовились виносити рішення по суті», – заявив Геращенко.

Мовляв, представники Феміди так і не сказали, законним є указ президента про розпуск парламенту, чи ні.

«Вони сказали лише, що не можуть це вирішити», – зауважив нардеп.

Він дорікнув Конституційному суду за таку невизначену позицію. До того ж це може стати підставою для інших прецедентів у майбутньому.

«На мій погляд, для Конституційного суду – це не дуже гарна позиція. Вони й в інших випадках почнуть говорити, ніби не розуміють. Однак, нам для того і потрібен суд, щоб він давав свою позицію», – наголосив Антон Геращенко.

Нагадаємо, прес-секретар президента Юлія Мендель на своїй сторінці у Фейсбук написала, що Конституційний Суд України визнав конституційним Указ Володимира Зеленського про розпуск Ради.

Пізніше Мендель видалила повідомлення, а у КСУ заявили, що розгляд справи продовжується.

Однак згодом стало відомо, що Конституційний Суд визнав конституційним Указ Президента «Про дострокове припинення повноважень Верховної Ради України та призначення позачергових виборів». В офіційній ухвалі вказали, що конфлікт між президентом та ВРУ не має правового вирішення. Однак, «розв’язання конституційного конфлікту народом шляхом проведення позачергових виборів до Верховної Ради України відповідає вимогам частини другої статті 5 Конституції України».

Читайте більше новин на тему: вибори

* Якщо Ви знайшли помилку в тексті новини, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
реклама
Top
2020-12-05 06:26 :43