Новини » Політика 21 червня, 2019, 13:46
Рішенням КСУ про розпуск Ради політика перемогла право, – Зубрицька
ZIK
ZIK

Від Конституційного суду всі очікували обґрунтованого рішення саме з точки зору наявності чи відсутності коаліції. Однак, виносити ухвалу з обґрунтуванням, що народ не довіряє парламенту – складний прецедент, адже за такою ж логікою можна розпустити і, наприклад, місцеві ради.

Таку думку в ефірі інформаційно-аналітичного проекту «Коментарі» на телеканалі ZIK висловила директорка Інституту громадянської освіти НаУКМА Людмила Зубрицька.

Вона наголосила: указ Конституційного суду про розпуск верховної Ради – випадок, який увійде у всі підручники з конституційного права.

«Усі очікували, що рішення буде обґрунтованим саме з точки зору наявності коаліції. Ми всі очікували, що КСУ винесе рішення – була коаліція, чи ні, коли вона з’явилася і коли розпалась», – наголосила експертка.

Однак, на її думку, виносити рішення з точки зору того, що народ є носієм суверенітету і недовіряє Верховній раді – не зовсім правильно.

«Народ не довіряє і Кабміну, і поліції, і деяким місцевим радам. Тоді давайте і розпустимо усі місцеві ради. Ви розумієте, який це складний прецедент, він доволі цікавий та сумний», – вважає Зубрицька.

«Це той конкретний випадок, коли політика перемогла право», – додала Людмила Зубрицька.

Нагадаємо, прес-секретарка президента Юлія Мендель на своїй сторінці у Фейсбук написала, що Конституційний Суд України визнав конституційним Указ Володимира Зеленського про розпуск Ради. Однак пізніше видалила повідомлення, а у КСУ заявили, що розгляд справи продовжується.

Та згодом стало відомо, що Конституційний Суд визнав конституційним указ Президента про дострокове припинення повноважень парламенту. В офіційній ухвалі вказали, що конфлікт між президентом та ВРУ не має правового вирішення. Однак, «розв’язання конституційного конфлікту народом шляхом проведення позачергових виборів до Верховної Ради України відповідає вимогам частини другої статті 5 Конституції України».

Читайте більше новин на тему: вибори

* Якщо Ви знайшли помилку в тексті новини, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
реклама
більше новин
Top
2019-10-20 16:39 :19