Новини » Політика 21 червня, 2019, 19:39
Рішення Конституційного Суду: політексперт вбачає мотив суддів ціною в 200-300 тисяч гривень
ZIK
ZIK

Під час розгляду справи щодо указу Президента Володимира Зеленського Конституційний Суд не захотів бути цапом-відбувайлом і виступати проти виборів.

Про це в ефірі програми «Коментарі» на телеканалі ZIK заявив політичний експерт Кирило Молчанов.

На думку пана Молчанова, якщо ситуація довкола конституційності розпуску парламенту з правової точки зору допускала різні трактування, то участь противників дочасних виборів у передвиборчому процесі легітимізувала їх.

«Конституційний Суд не захотів бути таким собі цапом-відбувайлом і єдиним виступати проти виборів, які, за опитуваннями, підтримало більше 60% українців. Суд послався на 5 статтю, що єдиним джерелом влади є народ, і тому вибори якраз є найкращим варіантом, щоб зняти конфлікт між Президентом і Парламентом. Тобто по суті вмив руки», – зазначив політичний експерт.

Також він переконаний, що судді в Україні завжди були кон'юнктурні – і не тільки в Конституційному Суді. За його словами, вони хочуть і далі без перешкод сидіти на своїх посадах, отримувати зарплату 200-300 тисяч гривень, тому й не захотіли йти на конфлікт із новообраним Президентом.

«Ми ж розуміємо, що якщо в них буде якийсь конфлікт, то рано чи пізно пройдуть вибори, Зеленський отримає прокуратуру і може викликати цих суддів на допити. Вони зрозуміли, що такий розвиток їм не потрібен. Тому краще сидіти і тлумачити Конституцію так, як цього вимагає політична ситуація», – прокоментував Молчанов.

Нагадаємо, прес-секретар Президента Юлія Мендель на своїй сторінці у Фейсбук написала, що Конституційний Суд України визнав конституційним Указ Володимира Зеленського про розпуск Ради.

Пізніше Мендель видалила повідомлення, а у КСУ заявили, що розгляд справи продовжується.

Однак згодом стало відомо, що Конституційний Суд визнав конституційним Указ Президента «Про дострокове припинення повноважень Верховної Ради України та призначення позачергових виборів».

Читайте більше новин на тему: Володимир Зеленський

* Якщо Ви знайшли помилку в тексті новини, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
реклама
більше новин
Top
2019-07-21 12:30 :24