Новини » Політика 332

Реформа СБУ: Михальчишин заявляє, що спецслужбу можна змінити за 100 днів – як в Естонії

ZIK

Стан захищеності інтересів держави у сфері національної безпеки є дуже тривожний і критичний, бо навіть офіцери спеціальних підрозділів не можуть перебувати у безпеці в тилових умовах мирного Києва. Тому треба зціпити зуби, дати чіткий діапазон в часі – 100 днів і створити нову структури з новими функціональними завданнями.

Про це в ефірі програми «HARD з Влащенко» на телеканалі ZIK заявив експерт із питань державної безпеки Юрій Михальчишин.

Пан Михальчишин зауважив, що великою помилкою України є те, що вона відмовилася від реформи СБУ, зокрема під приводом війни.

Водночас експерт зазначив, що шлях, яким треба було йти Україні, давно показала Естонія.

«У 1992-му році вони ліквідували як юридичну особу КДБ Естонської РСР, звільнили на пенсію усіх співробітників, окрім тих, хто був причетний до порушення законності і прав людини під час здійснення оперативно-службової діяльності, набрали групу співробітників кримінальної розвідки з МВС, додали сюди декілька студентів-добровольців з юридичного та історичного факультетів, скерували їх на навчання до Швеції, де з ними працювали не тільки шведські спецслужби, а й британські інспектори з безпекового сектору. На виході було створено надзвичайно компактну, прозору, логічну, зрозумілу, чітку, а головне – діючу патріотичну спецслужбу. На все про все було витрачено до року часу», – зауважив гість програми.

А в Україні, продовжив Михальчишин, минуло 5 років, спецслужби «не рухали, бо це – свята зі святих, бо триває війна», але українські офіцери гинули не тільки на фронті, а й у центрі Києва та Маріуполя.

«Ми пам’ятаємо загибель підполковника Максима Шаповалова. Це один із командирів підрозділу військової розвідки. Ми також пам’ятаємо про трагічну загибель підполковника контррозвідки СБУ Хараберюша у Маріуполі. Цей злочин нібито розкрито, але його організатори знаходяться на території «ДНР». До цього причетна і російська ФСБ. Тобто в цілому стан захищеності інтересів держави у сфері національної безпеки є дуже тривожний і критичний, бо навіть офіцери спеціальних підрозділів не можуть перебувати у безпеці в тилових умовах мирного Києва», – наголосив пан Михальчишин.

Відтак, наголошує він, СБУ потрібне не просте реформування, а «треба зціпити зуби, на якийсь час припинити будь-які дискусії, публічну комунікацію і дати чіткий діапазон в часі – 100 днів» для створення нової структури з новими авторитетними кадрами і новими функціональними завданнями.

Нагадаємо, раніше Юрій Михальчишин заявляв про необхідність реформування української контррозвідки.

Loading...
Loading...
Loading...