Новини » Суспільство 21 червня, 2019, 4:00
Позаземне життя: на супутнику Сатурна знайшли «паливо» для мікробів

Підземний океан місяця Сатурна Енцелада, ймовірно, має більш високу, ніж раніше вважалося, концентрацію вуглекислого газу та водню, а також більш схожий на Землю рівень рН, що, можливо, забезпечує умови, сприятливі для життя.

Про це свідчать результати останнього дослідження учених з Університету Вашингтона (США), повідомляє прес-служба навчального закладу, пише Ракурс.

Наявність таких високих концентрацій може забезпечити «паливо» – своєрідний хімічний «безкоштовний обід» – для мікробів, – зазначає провідний автор дослідження докторант космічних наук Лукас Фіфер.

З іншого боку, це також може означати, що навряд чи хто-небудь з мікробів споживає доступний «обід», наголошує дослідник. Крім того, може виявитися, що мікрорганізми на Енцеладі просто недостатньо чисельні, щоб споживати всю доступну хімічну енергію.

Енцелад – це маленький океанічний світ діаметром 500 км. Його солоний океан цікавить учених через подібність рН, солоності і температури до океанів Землі. Шлейфи водяної пари і частинок льоду вивергаються на сотні кілометрів у космос через тріщини на вкритій льодом поверхні Енцелада. Їх кілька років тому досліджував космічний апарат «Кассіні».

Але Фіфер і його колеги нещодавно виявили, що шлейфи хімічно не такі ж, як океан, сам процес виверження змінює їхній склад. Учені виявили, що попередні інтерпретації недооцінюють наявність в океані водню, метану і вуглекислого газу. Також на супутнику Сатурна можуть бути високі концентрації амонію, котрий також є потенційним «паливом» для життя.

Краще знайти високі концентрації газу, ніж взагалі нічого, – наголошує Фіфер. –Малоймовірно, що життя буде розвиватися, щоб споживати цей хімічний безкоштовний обід, якщо гази не будуть в надлишку в океані.

Такі високі рівні вуглекислого газу також означають більш низький і більш схожий на Землю рівень рН в океані Енцеладу, ніж показували попередні дослідження. Це також може бути свідченням можливого існування життя.

Хоча існують винятки, більшість живих організмів на Землі найкраще живуть у воді з майже нейтральним рН, тому подібні умови на Енцеладі можуть бути обнадійливими, – наголошує Фіфер.

* Якщо Ви знайшли помилку в тексті новини, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
реклама
більше новин
Top
2019-08-22 15:32 :02