Новини » Економіка 21 червня, 2019, 21:22
Після повернення Криму й ОРДЛО: економіст вказав, коли можливі переговори з РФ щодо газу
ZIK
ZIK

Політики мають взяти відповідальність на себе і відійти від моделі залежності економічної вигоди від політичних преференцій у сфері газових домовленостей.

Це заявив економіст Олег Журавльов у ефірі програми «Коментарі» на телеканалі ZIK.

Економіст підкреслив, що газ як ресурс є основою економіки та національної безпеки країни. А оскільки Україна не має офіційно оголошеної війни з Росією, і принаймні на найнижчому рівні підтримує дипломатичні стосунки, то перемовини між найбільшими газовими компаніями мають відбуватися.

«Ми маємо шукати розумний компроміс, адже так чи інакше є транзитерами російського газу. Адже навіть якщо запустять в експлуатацію «Північний потік-2», то певні об’єму газу все одно транспортуватимуться через нашу територію. Зрозуміло, що зараз не можна усунути політичну складову з економічних відносин між країнами, допоки не буде врегульоване питання Криму та Донбасу», – визнав Олег Журавльов.

Утім, впевнений експерт, передусім, потрібно думати про енергетичне благополуччя своєї країни, адже зараз на міжнародній арені всі відстоюють своє економічні інтереси. Зокрема Німеччині потрібно більше газу через відмову від вугілля у тепловій генерації. Натомість США хочуть продавати Європі скраплений газ і не зацікавлені у контрактах європейських країн із Росією.

«Україна повинна розуміти свої головні економічні інтереси, орієнтуватися саме на них і намагатися не прив’язувати їх до політичної складової. Відтак, передусім, політики мають взяти відповідальність на себе і відійти від моделі залежності економічної вигоди від політичних преференцій. Але чи реалістично це між Україною та Росією – не впевнений», – констатував Олег Журавльов.

Як повідомлялося, «Нафтогаз» пропонує «Газпрому» контракт на «своп» газу замість транзиту як запасний варіант на випадок, якщо «Газпром» не захоче брати на себе ризики, пов’язані з українським регулятором та оператором газотранспортної системи.

Раніше Президент України Володимир Зеленський завив, що вірить, що Україна та Росія досягнуть домовленостей щодо транзиту газу на прийнятних для України умовах.

* Якщо Ви знайшли помилку в тексті новини, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
реклама
більше новин
Top
2019-07-22 21:07 :47