Новини » Політика 21 червня, 2019, 1:23
Найбільший тиск на рішення КСУ мало суспільство, а не політики, – Дяденко
ZIK
ZIK

Президенту України Володимиру Зеленському та його команді було невигідно впливати на рішення Конституційного суду. Адже зайвий розголос міг би дуже їм нашкодити. Тому тиск на КСУ був, але швидше з боку суспільства, яке вимагало справедливого рішення.

Про це в ефірі програми «Коментарі» на телеканалі ZIK розповів політолог Михайло Дяденко.

«Я думаю, що найбільшим тиском, який відчував Конституційний суд України була суспільна думка. Адже соціологічні дослідження показували, що абсолютна більшість громадян – а це близько 80% – підтримують дострокові парламентські вибори», – сказав Дяденко.

За його словами, саме громадяни тиснули на сумління суддів, а не чинний президент чи його команда.

«Я думаю, що якогось додаткового тиску з боку Зеленського чи представників його команди не було. Адже будь-яка публічність в цьому питанні могла б дуже серйозно нашкодити їхньому авторитету», – зазначив він.

Тому він вважає, що рішення судді ухвалювали з огляду на ситуацію, яка склалась.

«Якби хтось із суддів публічно заявив про тиск, то це стало б серйозним скандалом», – додав Дяденко.

Інша справа, що лунали публічні заяви конкретних політиків, які закликали не виконувати рішення Конституційного суду України. Але саме в таких заявах є ознаки кримінального правопорушення, за який передбачена кримінальна відповідальність.

«Наводились якісь ефемерні правові підстави, що ЦВК не повинна дослухатися до рішення КСУ, якщо воно буде негативним. І це, власне, вже можна назвати публічним тиском. Але, на мій погляд, саме кулуарного тиску не було», – зазначив він.

Нагадаємо, Конституційний суд визнав конституційним Указ Президента «Про дострокове припинення повноважень Верховної Ради України та призначення позачергових виборів».

Читайте більше новин на тему: вибори

* Якщо Ви знайшли помилку в тексті новини, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
реклама
більше новин
Top
2019-08-22 18:44 :30