Кому вигідні і не вигідні дострокові вибори: політолог назвав партії, які не пройдуть у парламент

ZIK

Очевидно, що найбільше на дочасні парламентські вибори чекає партія «Слуга народу». Але наразі не зрозуміло, як вона працюватиме в регіонах, адже майже немає представництв по Україні. Натомість є і політсили, яким дочасні парламентські вибори дуже не вигідні – з появою нових політичних брендів вони втрачають рейтинги.

Про це в ефірі програми «Коментарі» на телеканалі ZIK розповів політолог Михайло Дяденко.

Якщо проаналізувати ситуацію, яка зараз склалася на політичній арені, та взяти до уваги рішення Конституційного суду щодо конституційності проведення дочасних парламентських виборів, очевидно, що є політичні сили, яким це дуже на руку.

«Найбільш вигідні вибори зараз команді чинного президента та віртуальній партії «Слуга народу». Віртуальній, тому що лише зараз вона починає формуватися», – сказав Дяденко.

Він наголосив: наразі незрозуміло, чи є в «Слуги народу» партійні організації, і де їхні очільники. Ба більше, принаймні, ще декілька днів тому цього не було прописано й на папері.  

«Список – це одне, а партій з усіма чи з більшістю відділеннями на території України у них немає. Але нічого трагічного в цьому я не бачу», – зазначив він.

Також він розповів, що дочасні вибори вигідні колишньому Президенту Петру Порошенку, Святославу Вакарчуку та Юлії Тимошенко.

«Вибори вигідні «Європейській Солідарності», яка збирає на фоні популярності Петра Порошенка близько 25 % голосів. Також є шанси у Юлії Тимошенко, яка сподівалась на перезавантаження і, звісно – новоствореній партії «Голос» Святослава Вакарчука», – прокоментував Дяденко.

Однак, за його словами, також є і ті, кому дострокові парламентські вибори зовсім не на часі. Особливо це стосується політичних сил, які вже п’ять років перебувають у Верховній Раді.

«Передусім, йдеться про «Народний фронт», «Самопоміч» і «Радикальну партію». Бо вони можуть говорити, що завгодно, але найімовірніше – не пройдуть до парламенту», – додав він.

Нагадаємо, народний депутат України Олег Купрієнко у Конституційному Суді України доводив, що у 2014-му році парламентську коаліцію сформували 302 народні депутати. Після того, як з неї вийшли фракції «Радикальної партії Олега Ляшка», «Батьківщини» та «Самопомочі», однаково там залишилась парламентська більшість. Відтак, указ Володимира Зеленського про розпуск парламенту – неконституційний.

Натомість представник Президента у Конституційному Суді України Федір Веніславський заявив, що ані Адміністрації Президента, ані Конституційному Суду не було надано офіційної інформації про наявність у парламенті коаліції.

У результаті Конституційний Суд визнав конституційним Указ Президента «Про дострокове припинення повноважень Верховної Ради України та призначення позачергових виборів».

Читайте більше новин на тему: Володимир Зеленський

Loading...