Новини » Київ Читать эту новость на русском

Кличко: Київ планує перейти до екологічного перероблення відходів за допомогою французької Veolia

Віталій Кличко

Міський голова Києва підписав Меморандум з французькою компанією «Veolia Central&Eastern Europe S.A.» про співпрацю в сфері поводження з твердими побутовими відходами.

Про це повідомляє офіційний сайт Віталія Кличка.

Як зазначив Кличко, Київ прагне до співпраці з авторитетними міжнародними компаніями, що мають успішний досвід реалізації проектів у сфері поводження з відходами. А оскільки група Veolia є одним зі світових лідерів з розробки рішень з управління системами водопостачання, відходами та енергією, він радий підписати Меморандум про співсаме з цією французькою компанією.

Він також зазначив, що столиця має чіткі плани поступового відходу від технології захоронення сміття - як від застарілої та екологічно небезпечної методики. Наразі Київ готує власний регіональний план управління відходами, який доповнить Національну стратегію поводження з відходами.

Окрім цього, Кличко нагадав, що столична влада здійснює роботи щодо убезпечення полігону твердих побутових відходів № 5 поблизу с. Підгірці на Київщині. Там триває перекладка сміття, засипають ТПВ ґрунтом, встановили сучасне обладнання, яке переробляє фільтрат. З кожним днем, зауважив мер, полігон стає безпечнішим.

Також у липні міська влада має намір запустити пілотні проекти з роздільного збору твердих побутових відходів у столиці.

«Плануємо встановити до трьох тисяч контейнерів для окремих фракцій – пластику, скла. Ми зустрілися із перевізниками сміття і запропонували їм розробити й впровадити пілотний проект роздільного збору на територіях, де вони працюють. Дуже важливо, що це будуть різні моделі, запропоновані підприємствами, і ми визначимо найбільш ефективну», – додав він.

Також у планах влади Києва створити сміттєпереробний комплекс із обладнанням для ефективної переробки органічної та інших фракцій.

«Ми плануємо збудувати сміттєпереробний комплекс, що матиме загальну потужність переробки 700 тис. тонн на рік і включатиме етап сортування. У планах, що цей сміттєпереробний завод буде поряд з заводом «Енергія», який ми зробимо екологічно безпечним», – зауважив Кличко.

У компанії «Veolia» висловили сподівання, що співпраця з Києвом буде ефективною.

Нагадаємо, Віталій Кличко повідомив, що Київ закупив 25 новеньких «швидких», які відповідають світовим стандартам.

 Loading...