Новини » Економіка 21 червня, 2019, 19:15
Гройсмана звинуватили в безпідставному піарі на темі тарифів
ZIK
ZIK

Граничний рівень цін, про що заявив Володимир Гройсман, це тільки політична заява, завдяки якій прем’єр намагається сподобатися своїм можливим виборцям.

Це заявив експерт інституту енергетичних стратегій Юрій Корольчук у ефірі програми «Коментарі» на телеканалі ZIK.

Експерт, передусім, зауважив, що граничний рівень цін у тарифоутворенні, про який заявив Прем’єр-міністр Гройсман, суперечить ідеї вільного ринку газу, про що говорять протягом останніх 3-4 років.

«В Україні є компанія-монополіст «Нафтогаз», яка монополізувала поставки всього європейського газу, а тому так само монопольно постачає газ населенню. Відтак, за останні 4 роки вибору як такого не з’явилося, а тому така заява прем’єра – це спосіб сподобатися та підіграти очікуванням виборців, адже невдовзі громадяни обиратимуть новий парламент», – вважає Юрій Корольчук.

Окрім цього, фахівець пояснює, що оскільки в літній період витрати газу незначні, то через таке обмеження населення не відчує значної економії коштів.

«Сьогодні опалення вимкнене, то ми не можемо говорити про великі обсяги використання газу. Відтак, у найкращому випадку людина може зекономити 40 гривень на підігрів їжі та води, адже в теплий період витрати загалом незначні.

Але окрім цього, пролунала і така думка, що гранична ціна може стосуватися ціни на газ для виробництва тепла. Це цікавіша пропозиція, але потрібно розуміти, що, найвірогідніше, на момент опалювального періоду – із жовтня – ціна на газ на світових та європейських ринках буде вищою. Тому наразі це тільки політична заява, через яку Гройсман намагається сподобатися своїм можливим виборцям», – впевнений Юрій Корольчук.

Як повідомляли, уряд звернеться до комісії, що регулюватиме ринок електроенергії, аби та забезпечила, щоб ціни для населення та промисловості не зростали. Крім того, Кабмін має намір ухвалити механізм граничних цін на електроенергію. 

Читайте більше новин на тему: Гройсман

* Якщо Ви знайшли помилку в тексті новини, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
реклама
більше новин
Top
2019-07-23 22:54 :38