live

Завдяки новій постанові КМУ тарифи на електроенергію для населення з 1 липня не зростуть, – Буславець

Енергетика
загрузка...
загрузка...

Новий варіант постанови уряду про покладання спеціальних обов'язків учасників ринку електричної енергії – оптимальне та компромісне рішення і для регулятора і всіх учасників, завдяки якому тарифи для населення залишаться на попередньому рівні.

Таку думку висловила генеральний директор директорату розвитку енергетичних ринків Міненерговугілля Ольга Буславець, повідомляє УНІАН.

Ідеться про постанову КМУ від 12 червня «Про внесення змін до положення про покладання спеціальних обов'язків учасників ринку електричної енергії для забезпечення суспільних інтересів в процесі функціонування ринку електричної енергії».

«Це консенсус і основна мета. Чому вносилися зміни? Тому що Нацкомісія (НКРЕКУ) не могла, виходячи зі своїх процедур, певні моменти реалізувати щодо спочатку прийнятого ПСО. Йшлося про те, щоб встановити тарифну диспетчеризацію, яку ми хотіли покласти на всю генерацію, в тому числі і приватну, яка б оплачувала безумовно не баланси, крім фізичного обсягу «Енергоатому» і «Укргідроенерго». НКРЕКУ не могла цього зробити швидко, тому був переформатований механізм через гарантованого покупця, щоб мати можливість з 1 липня все ж таки населенню та іншим споживачам не відчути якогось різкого стрибка ціни», – зазначила Ольга Буславець.

З її слів, новий варіант постанови – це загальний консенсус Кабміну, НКРЕКУ і всіх учасників, на яких покладаються спецзобов’язання. Також завдяки їй тарифи для населення залишаться на попередньому рівні.

«Тарифи не зростуть. Вони залишаться на тому рівні, який діє зараз, причому механізм ПСО передбачає, що буде стримана і ціна для всіх інших споживачів шляхом покупки технологічних втрат в мережах, які закладаються в тариф на розподіл і передачу електричної енергії», – зазначила Ольга Буславець.

Нагадаємо, реформа ринку електроенергії передбачає впровадження європейської моделі, яка буде стимулювати в Україні конкуренцію і появу нових учасників ринку. Наприкінці травня КМУ розробив постанову про компенсації зростання тарифів для населення через механізм спецзобов’язань, які покладаються на державні «Енергоатом» і «Укргідроенерго». Прем’єр-міністр України Володимир Гройсман запевняв, що КМУ ухвалив усі необхідні рішення для запобігання зростанню цін на електроенергію з 1 липня, коли має розпочати свою роботу ринок електроенергії.

Як раніше повідомляли, гендиректор «Енергоатом-Трейдинг» Сергій Бєдін заявив, що компанія готова брати участь в підтримці тарифів для населення при введенні нового енергоринку.

Loading...
Loading...
Loading...