Новини » Економіка 20 червня, 2019, 15:33
Запуск енергоринку – у безпечному режимі: в USAID дали рекомендації Україні
Електроенергія
Електроенергія

USAID рекомендує запустити ринок електроенергії 1 липня у безпечному режимі, що дозволить забезпечити споживачам надійне постачання електроенергії належної якості за прийнятними цінами.

Про це йдеться в рекомендаціях USAID Проект Енергетичної Безпеки за результатами проведеного 19 червня круглого столу щодо відкриття оптового ринку електроенергії, копія яких є в розпорядженні видання Українські новини.

«Ми рекомендуємо запустити ринок у «Безпечному режимі», щоб обмежити ризики. Безпечний режим допоможе забезпечити надійне постачання українським споживачам електроенергії належної якості за прийнятними цінами», – зазначив старший радник USAID з питань енергетики Шукру Богут.

Як ідеться у рекомендаціях USAID, функціонування ринку електроенергії в безпечному режимі означає запровадження на перехідний період певних обмежень, щоб мінімізувати фінансові та технічні ризики. Зокрема, запровадження механізму спецобов’язків для недопущення зростання тарифів для побутових споживачів, вимога щодо торгівлі стандартизованими продуктами на базі прозорої торговельної платформи для електронних аукціонів, чіткі правила розрахунку та цінові обмеження на двосторонньому ринку та ринку на добу наперед, вдосконалення наявних систем обліку та авансових платежів за послугами балансування, щоб уникнути ризиків неплатежів.

В USAID наголосили, що відкриття оптового ринку електроенергії у безпечному режимі збільшить ефективність його роботи та зменшить непередбачуваність ціноутворення. Окрім того, допоможе виявити проблемні питання в правилах функціонування ринку та правовій базі.

Нагадаємо, відповідно до ухваленого ВРУ Закону України «Про ринок електричної енергії», новий ринок електроенергії, який функціонуватиме у відповідності із стандартами ЄС, має бути запроваджено 1 липня 2019 року.

Прем’єр-міністр України Володимир Гройсман на засіданні уряду 5 червня заявив, що ринок електроенергії буде запущено вчасно, та запевнив, що із запуском нового ринку тарифи на електроенергію для населення не зростуть.

Як повідомляли раніше, в Агентстві США з міжнародного розвитку (USAID) вважають, що Україна повинна своєчасно ввести новий ринок електроенергії.

* Якщо Ви знайшли помилку в тексті новини, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
реклама
більше новин
Top
2019-07-23 20:44 :46