Новини » Політика 20 червня, 2019, 0:10
Є виборчі округи, де не зареєструвався жоден кандидат, – громадський активіст
ZIK
ZIK

У країні є й такі округи, де не зареєстрований жоден кандидат, незважаючи на те, що сьогодні передостанній день подачі документів до ЦВК. Тобто всі чекають рішення Конституційного Суду щодо конституційності розпуску парламенту.

Це заявив голова Громадської ради при МВС України Володимир Мартиненко в ефірі програми «Коментарі» на телеканалі ZIK.

Пан Мартиненко запитує: наскільки репрезентативними можуть бути дослідження, якщо рейтинг партії, наприклад, 5%, а соціологічна похибка складає 2,2%?

«Варто звертати увагу на цифри. Коли рейтинг партії 5%, а похибка – 2,2%, то виникає питання, а який же рейтинг насправді – чи то 3,8%, чи 7,2%. Адже саме від цього залежить, чи проходить партія потрібний бар’єр у 5%. І така ж історія з тими політичними силами, які мають рейтинг у 7%. Тобто однозначно є кілька партій, які на межі проходження до парламенту», – зауважив Володимир Мартиненко.

До того ж, зазначив голова Громадської ради, наразі одна з головних партій виборчого процесу – «Слуга народу» ще не зареєструвалася до ЦВК. Це свідчить про те, що дійсно є пересторога щодо рішення Конституційного Суду.

«Активність кандидатів дійсно дуже низька. Зокрема зараз на сайті ЦВК зареєстровано менш як 600 чоловік. Якщо врахувати, що у нас 199 округів, то це умовно один до трьох, тобто дуже мало.

А якщо подивитися більш детально, то по країні є й такі округи, де не зареєстрований жоден кандидат, незважаючи на те, що сьогодні передостанній день подачі документів до ЦВК. Тобто всі чекають рішення Конституційного Суду», – впевнений пан Мартиненко.

Своєю чергою, підкреслив громадський діяч, Конституційний Суд має визначений термін розгляду справи за скороченою процедурою в один місяць, і підганяти його не можна, адже це може сприйматися як тиск на суд.

«Сьогодні до дня виборів трохи більше місяця, а в країні політичне затишшя, немає агітаційного процесу. І навіть ці цифри, які фіксує поліція щодо порушення виборчого законодавства, є мінімальними», – підтвердив Володимир Мартиненко.

Нагадаємо, ЦВК повідомила, які партії зареєструвала на позачергові парламентські вибори.

Читайте більше новин на тему: вибори

* Якщо Ви знайшли помилку в тексті новини, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
реклама
більше новин
Top
2019-07-24 01:12 :08