Новини » Політика 20 червня, 2019, 17:03
Тягнибок: Розпуск ВР – добре, але вибори за старими правилами – прикрість
ZIK
ZIK

Добре, що Президент розпустив парламент, але прикро, що вибори відбуватимуться за старою кримінальною мажоритарно-пропорційною системою.

Про це в ефірі телемарафону «30 днів президента Зеленського» на телеканалі ZIK заявив лідер ВО «Свобода» Олег Тягнибок.

Політик, коментуючи розгляд КСУ Указу Президента України Володимира Зеленського про розпуск Верховної Ради, зазначив, що вітає те, що вибори до ВРУ відбудуться якнайшвидше, оскільки на всі прохання та звернення народних депутатів надати докази існування коаліції надходили тільки листи-відписки.

«Політично, вважаю, потрібно, щоб такі вибори відбулися. Політично, вважаю, добре, що Президент розпустив парламент, але прикро, що ті вибори будуть відбуватися за старою кримінальною мажоритарно-пропорційною системою. Фактично за тією системою, яку свого часу вигадували для того, щоб провести у парламент через мажоритарні округи різних людей, які просто будуть купувати голоси на цих виборах. Ми отримаємо неякісний парламент, той парламент, який потрібен був би для українського суспільства», – заявив Олег Тягнибок.

Окрім того, додав він, виникає багато запитань, зокрема про те, якщо три роки ВРУ існувала неконституційно, тож конституційність ухвалення законів, прийнятих за цей період, можна поставити під сумнів. Понад те, якщо коаліції не було, то й уряд на чолі з Володимиром Гройсманом працював незаконно.

«Проблема полягає у тому, що в нас у країні вже звикли – керівники держави, народні депутати, представники уряду – постійно порушувати закон або підганяти закон під себе, під свої особисті амбіції чи ініціативи чи навіть проводити якісь реформи, які не спрацьовують. На ці псевдореформи витрачають мільйони і мільярди державних коштів платників податків, а пізніше – не вийшло, то не вийшло. Хто за це нестиме кримінальну, адміністративну відповідальність?» – поцікавився Олег Тягнибок.

Нагадаємо, 21 травня Президент Володимир Зеленський видав Указ про дострокове припинення повноважень Верховної Ради України та призначення позачергових виборів. Указом він призначив позачергові вибори до ВРУ на 21 липня 2019 року.

24 травня народні депутати від фракції «Народний фронт» Андрій Тетерук та Ігор Алексєєв внесли до КСУ подання з 62 підписами народних депутатів про неконституційність Указу Президента про дострокове припинення повноважень ВР. 

20 червня у КСУ повідомили, що розгляд справи щодо конституційності указу про розпуск парламенту ще триває.

* Якщо Ви знайшли помилку в тексті новини, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
реклама
Top
2020-11-29 14:04 :39