Новини » Політика 20 червня, 2019, 23:42
Святаш звинуватив Конституційний Суд у «єзуїтському рішенні»
ZIK
ZIK

Оскільки в законі про регламент Верховної Ради чітко не прописано, коли коаліція починає і закінчує свою роботу, Конституційний Суд виніс таке єзуїтське рішення щодо Указу про розпуск Парламенту.

Про це в ефірі програми «Коментарі» на телеканалі ZIK заявив народний депутат України Дмитро Святаш.

Пан Святаш вважає, що рішення, яке прийняв Конституційний Суд щодо розпуску Парламенту не є правильним, адже воно не відповідає головному закону.

«Я чув думку, що Конституційний Суд прийняв не тільки правове, але й політичне рішення. Але Конституційний Суд не може приймати політичне рішення, він не політичний орган, він міг прийняти виключно правове рішення. Саме тому, що в законі про регламент чітко не прописано, коли коаліція починає і закінчує свою роботу, було винесене таке єзуїтське рішення», – зазначив політик.

Зокрема, за його словами, це рішення один з індикаторів того, що як Конституційний Суд обслуговував Адміністрацію Президента, так він і продовжує це робити. В цьому плані нічого не змінилося. 

«Ще ні разу Конституційний Суд не прийняв рішення, яке би суперечило інтересам будь-якої АП», – наголосив Святаш.

Окрім цього, він зауважив, що очевидним мінусом цього рішення є те, що 21 липня явка виборців буде низькою. Така думка є абсолютно логічною, тому що для українців це традиційна пора відпусток або підробітку. На його думку, в цьому плані явка буде недостатньою, яка не дає підстав припускати сильну легітимність нового Парламенту.

«Ці люди - це малий і середній бізнес, які в основному голосували за Зеленського. Давайте дивитись правді у вічі, вони не відмоляться від путівок, щоб проголосувати. Також багато студентів поїдуть працювати у Європу. Тому, безумовно, будуть грати роль соціальні і соціологічні чинники», – прокоментував гість програми.

Нагадаємо, сьогодні прес-секретар президента Юлія Мендель на своїй сторінці у Фейсбук написала, що Конституційний Суд України визнав конституційним Указ Володимира Зеленського про розпуск Ради.

Пізніше Мендель видалила повідомлення, а у КСУ заявили, що розгляд справи продовжується.

Однак згодом стало відомо, що Конституційний Суд визнав конституційним Указ Президента «Про дострокове припинення повноважень Верховної Ради України та призначення позачергових виборів».

* Якщо Ви знайшли помилку в тексті новини, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
реклама
більше новин
Top
2019-08-21 21:14 :57