live
Новини » Політика

«Слуга народу» та «Голос»: Політолог спрогнозував, хто створить майбутню коаліцію

ZIK

В Україні існують ідеологічні суперечності між політичними силами через позиції щодо війни на Донбасі і анексію Криму. Тому є партії, які не зможуть сформувати разом коаліцію. Зокрема, це стосується «Європейської солідарності», «Опозиційної платформи – За життя» та «Голосу». Що ж стосується «Слуги народу», хоч ця політсила і має шанс отримати найбільше мандатів, але вона буде змушена з кимось таки об’єднатись. Найімовірніше, це буде «Голос».

Про це в ефірі телемарафону «30 днів президента Зеленського» на телеканалі ZIK розповів політолог Володимир Воля.

«Наразі в силі залишаються прогнози тижневої давнини, що кістяк коаліції однозначно складатиме партія «Слуга народу». Але досі залишається інтрига, чи вистачить їм кількості голосів для того, щоб самостійно сформувати коаліцію і якимось чином отримати більш як 226 мандатів», – сказав Воля.

Що стосується питання мажоритарників, він наголосив: якраз сьогодні Конституційний суд України розглядає подання щодо того, чи можна вважати такі об’єднання коаліцією. Тож щодо входження їх у коаліцію існують великі питання.

«Багато нюансів не врегульовано на законодавчому рівні. Це, до речі, та ж проблема, з якою зіткнулися свого часу «Народний фронт» і БПП. Те ж саме загрожує і майбутній коаліції», – прокоментував він.

Але, пропри це, вже зараз можна говорити, що «Слуга народу» не буде об’єднуватись з «Опозиційною платформою – За життя» та низкою інших сил.

«Якщо говорити про можливих партнерів у майбутній коаліції, як і тиждень тому, бачимо, що сумнівно, чи «Слуга народу» буде створювати коаліцію з «Опозиційною платформою – За життя». Так само не буде створювати з «Європейсською солідарністю» Порошенка. Є сумніви щодо коаліції з «Батьківщиною» Юлії Тимошенко. Однак зараз, на відміну від того, що було тиждень тому, бачимо, що в рейтингу місцями помінялись «Європейська солідарність» і «Голос» Вакарчука», – зазначив Воля.

На його думку, вже зараз є все більше підстав говорити про коаліцію, яка буде сформована зі «Слуги народу» і «Голосу». Адже також варто враховувати й ідеологічні моменти.

«Є великі ідеологічні суперечності між політичними силами через війну на Донбасі і анексію Криму. Тому можна вже зараз говорити, що партія Порошенка, опозиційна платформа і «Голос» точно не формуватимуть разом коаліцію», – наголосив він.

Нагадаємо, народний депутат України Олег Купрієнко у Конституційному суді доводив, що у 2014-му році парламентську коаліцію сформували 302 народні депутати. Після того, як з неї вийшли фракції «Радикальної партії Олега Ляшка», «Батьківщини» та «Самопомочі», все рівно там залишилась парламентська більшість. Відтак, указ Володимира Зеленського про розпуск парламенту – неконституційний.

Натомість, представник президента у КСУ Федір Веніславський заявив, що ані Адміністрації Президента, ані Конституційному суду не було надано офіційної інформації про наявність у парламенті коаліції.

Читайте більше новин на тему: Зеленський



Loading...
Loading...
Loading...