Новини » Спорт 20 червня, 2019, 13:31
Шпажисткам Яні Шемякіній і Олені Кривицькій забракло по одному уколу до «бронзи» Євро-2019
fencingworldwide.com

У німецькому Дюссельдорфі, де триває чемпіонат Європи-2019 з фехтування, завершилися особисті змагання на шпагах серед жінок.

Як повідомляє офіційний сайт Федерації фехтування України, зовсім трохи не вистачило олімпійській чемпіонці Лондона-2012 Яні Шемякіній та бронзовому призеру чемпіонату світу-2017 Олені Кривицькій, щоб здобути медалі турніру.

Українки впевнено пройшли груповий раунд, після чого почали виступ в турі прямого вибування під сьомим і восьмим номером відповідно.

В 1/32 фіналу аспірантка Львівського державного університету фізичної культури імені Івана Боберського Яна Шемякіна виграла у хорватки Ани Месіч (15:12), далі в напруженій боротьбі перемогла співвітчизницю Ксенію Пантєлєєву (15:14), а в 1/8 турнірної таблиці розібралася з представницею Швейцарії Ноемі Мошлін (15:12).

Вихованка тернопільської школи фехтування Олена Кривицька, у свою чергу, стартувала в «олімпійці» з перемоги над кіпріоткою Іриною Маврікіу (15:11), обіграла естонка Ірину Ембріх (15:9), а після впевнено довела свою перевагу у бою проти ізраїльтянки Яни Ботвінік (15:8).

У поєдинках за потрапляння у півфінал, що гарантувало як мінімум «бронзу», Яна зустрілася з Коралін Віталіс із Франції, а Олена – з полькою Евою Тржебінською. Обидві українки вели по ходу зустрічей, однак втратили перевагу в самому кінці і програли з мінімальним відставанням – 14:15. Таким чином Яна Шемякіна стала п’ятою, а Олена Кривицька – шостою.

Відзначимо, що крім Шемякіної, Кривицької та Пантєлєєвої (28-е підсумкове місце), у Дюссельдорфі також виступила киянка Фейбі Бежура, яка програла Крістіні Кууск (9:15) із Естонії в 1/32 фіналу і посіла 38-е місце.

Додамо, що володарем «золота» Євро-2019 стала кривдниця Яни Шемякіної француженка Каролін Віталіс, яка у фіналі перемогла свою співвітчизницю Марі-Флоренс Кандассамі з рахунком 15:11. «Бронзову» сходинку подіуму розділили німкеня Александра Ндоло та кривдниця Олени Кривицької полька Ева Тржебінська.

2019-07-23 20:44 :02