Новини » Події

Село, конопля, нарколабораторія: СБУ виявла незаконну плантацію та затримала ділків із Криму

ZIK

Конопляні поля на Запоріжжі – в Мелітопольському районі правоохоронці виявили потужну нарколабораторію. На понад п’яти гектарах землі вирощували елітні сорти коноплі, а завдяки гарному догляду врожай збирали тричі на рік.

Про це йдеться в програмі «Перші про головне» на телеканалі ZIK.

Покинуте село в Мелітопольському районі – саме тут розрослися конопляні поля. Про незаконну плантацію СБУ повідомили жителі сусіднього села.

Аби затримати всіх причетних, спецпризначенцям знадобилося кілька хвилин. Та щоб зібрати врожай – не вистачило й дня.

Майже на п’ятьох гектарах городу збудували шість теплиць, де зловмисники вирощували елітні сорти конопель. Зі спеціального обладнання: пічне опалення, світло, збудована система крапельного зрошення.

Удень наркодільці працювали на плантаціях, а вночі – охороняли. Правоохоронці затримали чотирьох – усі мешканці Криму з російськими паспортами.

«Діяльність нарколабораторії розпочалась у березні цього року. Лише за місяць вони збували товару майже на півмільйона гривень», – каже речник СБУ в області Сергій Левченко.

Вартість вилучених конопель на чорному ринкові – а це 600 кущів – правоохоронці оцінюють на 60 мільйонів гривень.

«Наркотики вони реалізовували на території України, але основну масу переправляли до Криму», – говорить речник СБУ в області Сергій Левченко.

Крім того, під час обшуків у в теплицях, правоохоронці вилучили гроші та вогнепальну зброю. Розслідування завели за статтями виготовлення та збут наркотиків і незаконне зберігання зброї. А от головний замовник створення плантації лишився в Криму, кажуть в СБУ.

Нагадаємо, нещодавно поліція спіймала зловмисників на перевезенні 25 кілограмів героїну.

Лідія Пугач, «Перші про головне»

 

Loading...