Новини » Суспільство 20 червня, 2019, 20:25
Рівень шкідливих викидів на планеті зростає: винна в тому числі жуйна худоба
Рівень шкідливих викидів на планеті зростає
Рівень шкідливих викидів на планеті зростає

Незважаючи на профілактичні заходи, рівень шкідливих викидів в атмосферу, зокрема, метану, зростає.

Про це повідомляє Хайтек +.

Метан розкладається в атмосфері швидше, ніж вуглекислий газ, але має на зміну клімату більш масштабний вплив. За даними Агентства з охорони навколишнього середовища США, одна молекула метану за 100 років сприяє парниковому ефекту в 28-36 разів більше, ніж молекула СО2. Концентрація метану в атмосфері зросла з 1775 мільярдних часток в 2006 році до 1850 мільярдних часток в 2017, – пише Phys.org.

Цілі, прийняті на Паризькій кліматичній конференції 2015 року в основному засновані на даних за 1990-ті і початок 2000-х років, коли рівень метану був нижчий. Єдиний сценарій, який закінчується досягненням цих цілей, передбачає, що концентрація метану буде падати, тоді як насправді вона продовжує зростати. Можливо, є й інші способи здатні виконати умови Паризького угоди, але вони вимагають компенсувати зростання метану скороченням інших парникових газів.

Вчені не можуть дати однозначну відповідь на питання, чому рівень метану підвищується. Згідно з дослідженням 2017 року, в половині випадків в цьому винні корови та інша жуйна худоба, яка виробляє метан в процесі переробки їжі. Інший фактор – зростання емісії викопного палива.

На думку фахівців з Національного інституту водних і атмосферних досліджень, найбільш тривожні версії – це ті, в яких люди мало що контролюють. Зростання температури може бути причиною того, що болота почали викидати більше метану, а зміни в складі атмосфери уповільнюють швидкість розпаду цього газу.

Для того щоб корови виділяли менше метану, вчені з Індії пропонують контролювати їх дієту за допомогою розробленого ними додатку. Його вже використовують в десятках тисяч сіл для розрахунку кормових сумішей. Програма не тільки допомагає екології, а й збільшує надої.

* Якщо Ви знайшли помилку в тексті новини, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
реклама
Top
2021-01-22 22:34 :05