Новини » Політика

Реформа децентралізації вбита в зародку, – нардеп

ZIK

Реформа децентралізації була вбита у зародку прем’єром Гройсманом і його недолугими рішеннями.

Про це в ефірі програми «Коментарі» на телеканалі ZIK заявив народний депутат України Михайло Головко.

Коментуючи суперечку чинного Прем’єр-міністра України Володимира Гройсмана та лідерки «Батьківщини» Юлії Тимошенко в прямому ефірі одного з телеканалів через децентралізацію, нардеп зауважив, що підтримує позицію останньої, оскільки децентралізації немає. Він зазначив, що на місцеві ради поклали низку зобов’язань, проте місцеві громади не «витягують» таких видатків.

«Тому ті байки, про які говорить Гройсман, не відповідають дійсності. Тобто спочатку формально ідея була дуже красива, але підгрунтя її немає, насамперед, немає фінансової децентралізації. Наприклад, є громади, де є родовища, кар’єри, але податки не сплачуються на місцях, а йдуть у Київ. Вони говорять, що в нас зношуються дороги, люди від того потерпають. За що громада має утримувати лікарні, заклади освіти, «соціалку» тощо?» – заявив Михайло Головко.

Нардеп переконаний, що з огляду на це, сьогодні триває відмирання громад.

«Ця реформа була вбита у зародку Гройсманом і його недолугими рішеннями», – заявив Михайло Головко.

Нагадаємо, словесна перепалка між Прем’єр-міністром України Володимиром Гройсманом та лідеркою «Батьківщини» Юлією Тимошенко відбулася в ефірі одного з телеканалів. Тимошенко заявила, що «у громад мають бути три свободи. Перша – вільно отримувати свої власні закріплені податки. Щоби їх не забирали в центр, а потім із піпетки не капали в громаду по одній гривні».

Володимир Гройсман натомість заявив, що під час прем'єрства Тимошенко Кабмін проводив «безглузду політику».Loading...