«Президент зможе розганяти Раду щодня»: політконсультант застеріг щодо рішення про вибори

ZIK

Рішення Конституційного Суду щодо указу Президента про розпуск Парламенту відкриє скриньку Пандори. Якщо визнати указ конституційним, тоді все, що було прийнято урядом Гройсмана і Радою, є нелегітимне. А якщо навпаки, тоді можна звинуватити нового президента у спробі узурпації влади.

Про це в ефірі програми «Коментарі» на телеканалі ZIK заявив політичний консультант Михайло Чаплига.

Пан Чаплига вважає, що незалежно від того, визнає чи не визнає Конституційний Суд указ Президента про розпуск Парламенту, це створить неоднозначну ситуацію.

«Якщо визнати, що указ конституційний, то в такому випадку неконституційний Гройсман і все, що було прийнято його урядом і закони, які були проголосовані в Раді. А якщо визнати, що указ неконституційний, тоді виходить, що можна звинуватити нового президента у спробі узурпації влади. Це відкриє скриньку Пандори», – зазначив політичний консультант.

Також, за його словами, інститут парламенту має запобіжники у вигляді Конституційного Суду, які унеможливлюють перевищення повноважень президента. І не важливо, яке у нього прізвище. Але якщо не дотримуватись їх рішень, президент зможе розганяти Раду щодня. Тому, на його думку, якщо слідувати за закликами і зламати запобіжник, він перестане діяти наступного разу, навіть якщо українцям буде дуже подобатися склад парламенту.

«Люди, які кричать про необхідність виборів, не важливо, що вирішить суд, мають добре подумати. Питання в наступному: ми проти складу чи самого парламенту як інституції? Припустимо, якщо завтра все зміниться, і ми будемо любити парламент і ненавидіти президента. Але якщо ми вже один раз переступили через це, то надалі це вже не матиме ваги. Можна бути проти складу парламенту, але не можна бути проти інституції», – переконаний Чаплига. 

Нагадаємо, Велика палата Конституційного Суду розпочала 10 червня розгляд подання народних депутатів щодо конституційності Указу Президента про розпуск Верховної Ради у формі усного слухання. У відкритій частині засідання виступив Президент Володимир Зеленський. Того ж дня КСУ перейшов до закритої частини розгляду справи. Суддею-доповідачем у цій справі виступає Віктор Кривенко.

18 червня Велика палата Конституційного Суду продовжила розгляд справи щодо конституційності Указу Президента України Володимира Зеленського про розпуск Верховної Ради.Loading...