Новини » Економіка 20 червня, 2019, 3:15
Підвищення пенсій: експерт вказав, що заважає Україні наздогнати Європу
ZIK
ZIK

В Україні співвідношення між середньою зарплатою і пенсією становить 27%. А в Європі цей коефіцієнт коливається від 45% до 68%. Тобто пенсійна реформа, яка була започаткована 2 роки тому, не вирішила основного питання – коефіцієнт заміщення не був підвищений до 40%. А це є мінімальний рівень для європейських країн.

Про це в ефірі програми «Коментарі» на телеканалі ZIK заявив виконавчий директор ГО «Економічний дискусійний клуб» Олег Пендзин.

«Ще в минулому сторіччі Міжнародна організація праці визначила так званий коефіцієнт заміщення. Це є мінімальне співвідношення між середньою зарплатою і пенсією. Чому це є настільки важливим? Бо з точки зору Світової організації праці, людина, виходячи на пенсію, не може дуже сильно страждати у зв’язку з різким зменшенням її доходів. Тому вони визначили, що мінімальний поріг цього співвідношення має бути не меншим, ніж 40%. Тобто співвідношення середньої зарплати і середньої пенсії має бути 40%», – пояснює Олег Пендзин.

За його словами, на сьогоднішній день коефіцієнт заміщення в Європі коливається від 45% (у країнах Прибалтики) до 68% (у країнах Старого світу).

«А в Україні коефіцієнт заміщення становить всього лише 27%! Це говорить про те, що пенсійна реформа, яка була започаткована 2 роки тому, окрім того, що не вирішила питання дефіциту Пенсійного фонду, що так сильно від нас хотіли наші кредитори, вона не вирішила й основного питання – коефіцієнт заміщення не був підвищений до 40%. А це, я нагадаю, мінімальний рівень для європейських країн», – підкреслив економіст.

Олег Пендзин додав, що підвищення коефіцієнту заміщення в Україні поки під питанням, адже у січні цього року Україна не виконала вимогу кредиторів щодо запровадження накопичувальної система.

«Тому ми приречені повернутися до цього питання. Бо в тих умови, в яких живе нинішній пенсіонер – це абсолютний нонсенс», – підсумував виконавчий директор ГО «Економічний дискусійний клуб».

Нагадаємо, економіст Андрій Новак пояснив, як позбутися дефіциту Пенсійного фонду.

* Якщо Ви знайшли помилку в тексті новини, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
реклама
більше новин
Top
2019-07-23 20:50 :21