Компанія «Софт Оіл» заявила, що ДФС викрала їхнього директора. Вимагають втручання ДБР

Дмитро Олійник

Власник компанії-імпортера «Софт Оіл» Дмитро Олійник заявив, що співробітники ДФС викрали директора компанії Кирила Суворова. Разом із адвокатами буде вимагати від ДБР розслідування інциденту.

Про це заявили на брифінгу «Викрадення людини і свавілля фіскальних органів Дніпропетровської та Миколаївської областей» в «Інтерфакс-Україна».

Кирило Суворов зник 27 травня, донині з ним ніхто не може зв’язатися. Телефон підприємця вимкнений, вдома він не з’являвся. Це пов’язують із його бізнес-діяльністю. На початку травня компанія «Софт Оіл» підписала контракт на постачання олії базової в Україні. Уже наприкінці місяця до Миколаєва прийшли 2 танкери з товаром, лабораторія видала позитивний висновок товару, митні декларації на імпорт підтвердились, була оплачена перша частина зборів до бюджету у 8 млн грн.

«Ми вже заплатили за розмитнення близько 8 млн. гривень, і повинні були сплатити в бюджет ще 34 млн гривень. Однак через свавілля Фіскальної служби ці платежі заблоковані», – зазначив власник компанії Дмитро Олійник.

Утім на продукцію, яка нині перебуває у миколаївському порту, наклали арешт. Такі дії фіскальних органів захисники Кирила Суворова вважають тиском на компанію.

«Який тут зміст фіктивного підприємства, в чому полягає ухилення від сплати податкових платежів при повному декларуванні товару, мені особисто, як адвокату, не зрозуміло», – заявив адвокат компанії «Софт Оіл» В’ячеслав Тиховліс.

Водночас адвокат сім’ї викраденого Єгор Латайко підкреслив, що інформація, отримана ним від родичів Кирила Суворова, просто жахнула.

«27 травня до них додому приїхали люди, які представилися співробітниками Дніпропетровської ДФС і забрали Кирила з собою, сказавши, що протягом 10 днів він повернеться. Наступного дня ці ж співробітники приїжджали до них за місцем проживання і забрали його особисті речі. Знову заспокоїли родичів, що Кирило повернеться додому. Як уже зрозуміло, насьогодні його все ще немає», – зазначив адвокат.

Як повідомив Латайко пізніше у Дніпропетровський ДФС заявили, що Кирило проходить за програмою захисту свідків.

«Але ми розуміємо, що це юридично неможливо, стаття про «фіктивне підприємництво», за якою податкова має претензії до компанії-імпотера, просто не передбачає такої опції. Після цього випадку я подав заяву про зникнення людини. Поки невідомо, чи порушено кримінальну справу. Вважаю, що це неприкритий тиск на бізнес і бандитизм», – заяивив Латайко.

Адвокати та представники компанії вже подали відповідні заяви і скарги в Апеляційний суд з метою зняти арешт.

«Будемо вимагати від ДБР, щоб воно виконало свої обов’язки, розслідувало цю справу і встановило осіб, які до неї причетні», – заявив адвокат Тиховліс.

Як повідомлялось, у травні Кабінет міністрів створив комісію з реорганізації Державної фіскальної служби, яку тимчасово очолив начальник Одеської митниці Олександр Власов.

 

Loading...