Новини » Політика

Ідеальний Зеленський в головах може стати абсолютно неідеальним на ділі, – Тизенгаузен

ZIK

В Україні, де немає політичної культури, реальні обіцянки знецінюються через «фрікові». Очікування електорату завжди є завищені, а виборець ставиться до президента, «як до Діда Мороза». Тому Володимир Зеленський був ідеальним кандидатом в головах, однак може стати неідеальним на ділі.

Таку думку в ефірі телемарафону «30 днів президента Зеленського» на телеканалі ZIK висловив політтехнолог Борис Тизенгаузен.

Він переконаний: в Україні немає політичної культури. Реальні обіцянки стають неконкурентними поряд із «фріковими» політиками.

«Наприклад, ти кажеш, що можеш знизити ціну на газ на 30%. Поряд з’явиться політик, який обіцяє зробити вдесятеро більше. Тобто, він автоматично знецінює реальні очікування», – наголосив політолог.

Окрім того він наголосив: очікування електорату завжди є значно завищеними, ніж реальність. Зеленський став заручником цієї ситуації.

«Він був ідеальним кандидатом в головах і може стати неідеальним на ділі. Це абсолютно логічний процес», – підкреслив Тизенгаузен.

Водночас він зауважив: українські виборці ставиться до президента, як до Діда Мороза – мовляв, хочемо миру на Донбасі і зниження тарифів.

«Не потрібно так ставитись. Коли ми сформуємо політичну культуру, люди почнуть читати програми, а політики відповідати за невиконані обіцянки, це зрушиться із мертвої точки», – вважає політтехнолог.

Та зараз, на думку Тизенгаузена, Зеленський разом зі своєю політсилою на інерції зберігають електоральний потенціал. Однак наразі ВР не хоче ухвалювати ініціатив президента. Тому й йому доводиться бігати по фонтанах та обмежуватись лише кадровими призначеннями, а вже після виборів – працювати із своєї більшістю у парламенті.

«Однак і тут є дуже небезпечна історія. Якщо подивитись на списки «Голосу» і «Слуги народу», зараз ми заводимо таких «гарвардських хлопчиків» із хорошою освітою та блискучими очима. Але що робитимемо, якщо їм не вдасться? Де противага та реальна опозиція? Тому тут мені видається, що Зеленський, який повернув Саакашвілі може від цього ж Саакашвілі тікати, як свого часу, робив Порошенко», – наголосив політолог.

Як повідомлялось раніше, Тизенгаузен заявляв: якщо «Слуга народу» отримає беззаперечну більшість у парламенті, державі потрібна буде справді досвідчена і «зубата» опозиція. Нею може стати Міхеїл Саакашвілі – він достатньо вибуховий та яскравий політик і може бути хорошою противагою навіть поза парламентом.

Читайте більше новин на тему: ЗеленськийLoading...