Новини » Економіка 77

Хюг Мінгареллі: Україна може отримати 500 мільйонів євро допомоги вже до кінця року

Україна може отримати другий транш макрофінансової допомоги ЄС у розмірі 500 млн євро уже до кінця 2019 року.

Про це заявив голова Представництва ЄС в Україні Хюг Мінгареллі, – повідомляє Європейська правда з посиланням на «Інтерфакс-Україна».

«У нас є другий транш макрофінансової допомоги у розмірі 500 млн євро, і ми сподіваємося, що Україна вже протягом наступних місяців виконає всі необхідні умови для отримання цієї суми, і ми всі працюємо над цим. Сподіваємося, що вже до кінця року Україна отримає другий транш від ЄС», – сказав дипломат.

Він уточнив, що є ще п’ять умов, які Україні необхідно виконати.

«Здебільшого вони стосуються боротьби з корупцією, а також реформ в економічній сфері. Найбільш важлива з них – це введення НАЗК автоматизованої перевірки електронних декларацій держслужбовців», – зазначив Мінгареллі.

Серед умов, зафіксованих у договорі України з ЄС щодо макрофіну, які лишаються невиконаними, є ухвалення закону щодо протидії відмиванню грошей, про авторизованих економічних операторів, ухвалення середньострокового плану реформування митної та податкової адміністрації, реально діюча та ефективна система перевірки електронних декларацій, а також початок імплементації закону про ринок електричної енергії.

Європейська рада у червні 2018 року остаточно затвердила четверту програму макрофінансової допомоги для України в обсязі 1 млрд євро.

Нагадаємо, раніше в ЄС розповіли, за яких умов Україна зможе отримати 500 мільйонів євро.

Loading...
Loading...
Loading...