Новини » Суспільство 20 червня, 2019, 14:43
Філарет на власному так званому соборі вирішив «відновити УПЦ КП»
Почесний патріарх Православної церкви України Філарет. Фото: Getty Images/Global Images Ukraine
Почесний патріарх Православної церкви України Філарет. Фото: Getty Images/Global Images Ukraine

Так званий помісний «собор Української православної церкви Київського патріархату» постановив відновити існування ліквідованої церкви і скасував визнання Православної церкви України.

Про це йдеться в рішенні «собору» Філарета від 20 червня, пише Українська правда.

Зокрема, «собор» відмінив постанову помісного собору 15 грудня 2018 року, де об’єдналося українське православ’я і була ліквідована УПЦ КП.

Прихильники патріарха Філарета стверджують, що ніякого собору 15 грудня не було.

«Це був не помісний собор, а зібрання підписів архієреїв, одного священника та двох мирян про умовну ліквідацію УПЦ КП, на вимогу вселенського Константинопольського патріарха Варфоломія», – йдеться в тексті постанови.

«Помісний собор заявляє і постановляє, що УПЦ КП, зареєстрована державним органом та продовжує існування і діяльність», – додали за підсумками так званого собору.

Також на з’їзді підтвердили, що главою УПЦ КП залишається Філарет.

У Філарета вважають, що томос про автокефалію «не відповідає статуту автокефальних церков і тому ставить УПЦ в залежність від Константинопольського патріархату».

«Нас не влаштовує зміст томосу про автокефалію Православної церкви України», – зазначили у постанові собору ліквідованої церкви.

На початок з'їзду на «соборі» не було жодного українського архієрея. Більшість із архієреїв колишньої УПЦ КП, яка на об'єднавчому соборі 15 грудня 2018 року влилась у ПЦУ, проігнорували заклики патріарха Філарета.

Нагадаємо, Епіфаній про Філарета: Шукав з ним компроміс, але у відповідь чув тільки мову ультиматумів.

* Якщо Ви знайшли помилку в тексті новини, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
реклама
більше новин
Top
2019-07-24 01:00 :32