Новини » Політика 20 червня, 2019, 19:25
Дострокові вибори: у «Свободі» відреагували на рішення Конституційного Суду
ZIK
ZIK

Українці мають змінити Конституційний Суд через його непотрібність. Натомість він може бути палатою Верховного Суду України, яка обирається фахівцями, а не політиками.

Про це заявив заступник голови Верховної Ради України VII скликання Руслан Кошулинський в ефірі телемарафону «30 днів президента Зеленського» на телеканалі ZIK.

Політик прокоментував рішення Конституційного Суду щодо конституційності Указу Президента України про розпуск Верховної Ради, підкресливши, що рішення у будь-якому разі потрібно виконувати. Утім також зауважив про морально-етичний аспект ситуації, у якій опинився Конституційний Суд.

«Нагадаю, що свою дискредитацію Конституційний Суд почав ще з часів Кучми. Адже саме тоді судді КС порахували дві президентські каденції Леоніда Кучми як одну. Потім уже за президентства Януковича суд ухвалив рішення, що в Україні – президентсько-парламентська республіка, хоч було навпаки. А тепер є третє рішення, яке підтверджує конституційність указу Зеленського. Все це є наслідок того, що вибір суддів Конституційного Суду має політичну основу, і це потрібно кардинально змінювати», – наголосив Руслан Кошулинський.

На його думку, Конституційний Суд як орган вже давно є неефективним, а тому його потрібно кардинально реформувати.

«Українці мають змінити Конституційний Суд через його непотрібність. Натомість він може бути палатою Верховного Суду України, яка обирається фахівцями, а не політиками», – запропонував Кошулинський.

Що ж до парламентських виборів, які тепер із великою вірогідністю все ж відбудуться 21 липня, політик додав, що такий сценарій вигідний передусім новій команді у владі, а зокрема партії «Слуга народу».

«Виборчий закон, за яким невдовзі буде обиратися парламент, колись «протягнув» через Раду саме Янукович. Механізм «50 на 50», де одна частина обирається за «мажоритаркою», а інша – за списками партій, дає можливість маніпулювати й підкуповувати виборців. І саме за такою схемою Зеленському дуже вигідно йти на вибори, поки він має високий рейтинг.

Адже через півроку тарифи не знизяться, так само як і не закінчиться війна, а відтак рейтинг президента, як і його партії, до жовтня міг би суттєво знизитися. Натомість зараз нова команда має всі шанси отримати свою підконтрольну Раду, що, на жаль, може призвести до диктатури», – констатував Руслан Кошулинський.

Нагадаємо, Конституційний Суд визнав конституційним Указ Президента Володимира Зеленського про розпуск Верховної Ради. Відповідне рішення було ухвалене під час закритого засідання Великої палати у четвер.

* Якщо Ви знайшли помилку в тексті новини, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
реклама
більше новин
Top
2019-07-23 20:34 :07