live
Новини » Економіка

Дефект економіки, що орієнтована на експорт: фахівець побачив причину одвічної проблеми

ZIK

Нам постійно розповідають, що українська економіка має бути експортоорієнтована. Але, шановні, експортоорієнтована економіка – це завжди бідні громадяни і низькі зарплати. Іншого варіанту просто немає.

Про це в ефірі програми «Коментарі» на телеканалі ZIK заявив експерт Центру аналізу економічної політики Юрій Гаврилечко.

Експерт підкреслив: країна, яка орієнтується на експорт, приречена на те, щоб люди отримували низькі зарплати.

«Адже чим нижча заробітна плата, тим більше конкурентна спроможність за інших рівних умов. Бо для того, щоб збільшувати її за рахунок технологій, потрібно вкладати гроші. А так простіше. Тому підприємства, які працюють на експорт, зацікавлені, щоб в Україні постійно була достатньо висока інфляція. Це дає їм додатковий прибуток.

І складається фантастична річ: з одного боку, для того, щоб розвиватися, нам потрібно збільшувати обсяги виробництва та продажу на внутрішньому ринку, але через те, що грошей немає, соціальні стандарти не зростають, на внутрішньому ринку не з’являються компанії, яким цікаво там працювати», – пояснює Юрій Гаврилечко.

Він зазначає, що це – замкнене коло, яке урядовці не те що не подолали, а навіть ніколи не заявляли про наявність такої проблеми.

«Нам постійно розповідають, що українська економіка має бути експортоорієнтована. Але, шановні, експортоорієнтована економіка – це завжди бідні громадяни. Інших варіантів не буває. Особливо виходячи з того, що за ту саму експортоорієнтовану економіку ми з вами постійно сплачуємо з власної кишені. Адже в нас наявний ПДВ.

І чим більше буде привілеювати експорт над виробництвом у країні, тим більше ми будемо ставати біднішими, бо значна частина бюджету, який складається з наших податків, буде розподілятися на користь тих, хто експортує щось з України»,– розповів експерт Центру аналізу економічної політики.

Нагадаємо, Світовий банк оцінив перспективи зростання економіки України.Loading...
Loading...
Loading...