live
Новини » Політика

Богдана легалізували: На Офіс Президента тепер не поширюється закон про люстрацію, – політолог

ZIK

Зміна формату Адміністрації Президента на Офіс означає, що на нього тепер не поширюється закон про люстрацію. Відповідно, цей закон не поширюється і на керівника структури Андрія Богдана.

Про це в ефірі телемарафону «30 днів президентства Зеленського» на телеканалі ZIK заявив політолог Олексій Якубін.

На його думку, у переформатуванні Адміністрації Президента в Офіс багато в чому є серіально-медійна логіка. Мовляв, за зміною локації слідуватиме зміна сприйняття серед громадян.

«Однак, тут є ще один дуже цікавий політико-юридичний аспект. Переформатування тепер означатиме, що на Офіс Президента не поширюватиметься закон про люстрацію», – заявив експерт.

Відповідно, підкреслив він, голова Адміністрації Андрій Богдан тепер теж не підпадатиме під закон про очищення влади.

«Відповідно, Володимир Зеленський тепер вільно може призначати людей, які були під люстрацією, позаяк таких посад як голова Офісу Президента чи заступника голови немає у цьому законі», – пояснив Олексій Якубін.

Крім того, він назвав ініціативу Президента про перенесення АП з Банкової недержавним коштом «дуже підозрілою».

«Я думаю, що коли з'явиться якийсь інвестор, то чи не виставить він потім державі рахунок за таку, буцімто, благодійність? Я взагалі проти таких речей, наприклад, коли політики кажуть, що не будуть отримувати зарплату. Це означає, що у будь-якому випадку він зможе сказати, що, мовляв, взагалі ні при чому і навіть не отримує зарплату. Це може розглядатись навіть як конфлікт інтересів», – резюмував політолог.

Нагадаємо, Президент Володимир Зеленський розпорядився утворити Офіс Президента України шляхом реорганізації та скорочення чисельності працівників Адміністрації Президента.

Читайте більше новин на тему: Зеленський

Loading...