Новини » Політика

Зростання важливості облрад: У «Свободі» пропонують віддати їм призначення в ОДА

ZIK

В Україні потрібно ліквідувати посади голів обласних адміністрацій, яких призначає Президент. Главу держави в областях мають представляти префекти, які будуть стежити за дотриманням органами місцевої влади законів і Конституції.

Таку думку в ефірі програми «Не Дебати» на телеканалі ZIK висловив політик, кандидат в народні депутати від ВО «Свобода» Ігор Мірошниченко.

На думку політика, Україні вкрай необхідно завершити адміністративно-територіальну реформу.

«І «Свобода» за це виступає. Ця реформа ще не закінчена. Децентралізація бюджетів, децентралізація влади ще не закінчилася», – наголосив Ігор Мірошниченко.

Також, на переконання «свободівця», в Україні потрібно ліквідувати посади голів обласних адміністрацій, які призначаються Президентом. А виконкоми, за словами Мірошниченка, мають формувати місцеві депутати, які обираються громадою.

«Щодо представництва Президента в областях, це мають бути префекти, які будуть стежити за дотриманням органами місцевої влади законів і Конституції. А посаду голови ОДА треба ліквідувати. Ця посада сьогодні контролюється Президентом»,– акцентував політик.

Окрім цього Ігор Мірошниченко заявив про необхідність відновити у Києві районні ради.

«Сьогодні Київ, по суті, позбавлений місцевого самоврядування. Київрада на рівні депутатів представляє багатомільйонне місто, а райони, які за розмірам є такі самі як великі обласні центри, взагалі не мають районних рад. Тому їх треба відновити.

Також треба посилити відповідальність районних депутатів  і саме їм необхідно надати повноваження у формуванні виконкомів»,– вважає член ВО «Свобода» Ігор Мірошниченко.

Як повідомлялося раніше, на дострокових парламентських виборах ВО «Свобода», Нацкорпус, «Правий Сектор», «Державницька Ініціатива Яроша», ОУН та Конгрес Українських Націоналістів йдуть спільним списком.Loading...