Новини » Світ 19 червня, 2019, 4:55
ЄС відклав переговори про вступ з Албанією та Північною Македонією

Європейський Союз відклав до жовтня переговори про вступ Албанії і Північної Македонії до блоку.

Як повідомляє «Європейська правда», таке рішення Рада ЄС на міністерському рівні ухвалила на засіданні в Брюсселі у вівторок.

У своїх висновках за підсумками засідання Рада ЄС підкреслила, що взяла до уваги рекомендації Європейської комісії розпочати переговори з обома балканськими країнами з огляду на прогрес та виконання ними необхідних вимог.

Проте міністри не ухвалили позитивне рішення про старт переговорів вже в червні і відклали його до осені.

«Зважаючи часові обмеження і важливість цього питання Рада повернеться до нього, щоб прийти до чіткого і грунтовного рішення якомога швидше і не пізніше за жовтень 2019 року», – йдеться у повідомленні.

Питання про початок переговорів з Албанією і Північною Македонією мало увійти до порядку саміту ЄС 20-21 червня. Торік це питання відклали до усунення зауважень щодо процесу реформ в двох країнах.

Єврокомісія в травні рекомендувала розпочати переговори, враховуючи, що Північна Македонія та Албанія виконали всі вимоги для цього. 

Після початку переговорів процес триватиме кілька років і навіть тоді членство не буде гарантованим.

Раніше президент Європейської ради Дональд Туск заявив, що не всі держави-члени ЄС готові розпочати переговори про вступ з Північною Македонією та Албанією.

Франція і Нідерланди очолюють у Раді ЄС опозицію до розширення Євросоюзу.

 

* Якщо Ви знайшли помилку в тексті новини, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
реклама
більше новин
Top
2019-07-17 11:36 :17