Вellingcat назвала імена причетних до катастрофи літака МН17

Уламки малазійського літака Boeing-777, збитого на Донеччині. Фото: Getty Images/Global Images Ukraine

Bellingcat ідентифікував причетних до катастрофи MH17.

Про це йдеться у звіті Bellingcat, пише РБК.

В числі причетних до катастрофи журналісти називають Ігоря Гіркіна («Стрєлков»), який у 2014 році був одним з ключових ватажків бойовиків на Донбасі. Передбачається, що Гіркін знав про перекидання «Бука» і тісно співпрацював з відповідальними за його пересування на окупованій території.

Також вказується причетність російського генерала Сергія Дубинського («Хмурий»), який просив доставити «Бук» для протидії українській авіації. Передбачається, що він координував пересування ракетного комплексу 17 червня в день катастрофи MH17, а також брав участь у зворотньому перекиданні його на територію Росії. Крім того, саме Дубинський розпорядився забезпечити охорону «Бука» на пусковий точці в районі Сніжного. Передбачається, що «Хмурий» зіграв ключову роль у рішенні збити літак, прийнявши його за військове судно.

Також в числі причетних:

  • Олег Юлдашевич Пулатов, позивні «Гюрза» і «Халіф» – колишній підполковник Збройних сил Росії. Він, ймовірно, був причетний до охорони установки «Бук» на місці пуску на південь від Сніжного.
  • Леонід Володимирович Харченко, позивний «Кріт» – командир розвідувального батальйону Крота» у 2-му відділі ГРУ ДНР». Він причетний до охорони установки «Бук» в районі місця пуску на південь від Сніжного. Можливо, він також координував транспортування «Бука» з Донецька до місця пуску і подальшу евакуацію «Бука» з місця пуску назад в Росію.
  • Едуард Машутович Гілазов, позивний «Рязань» – командир сепаратистів, який після збиття привіз члена екіпажу «Бука», який відбився від колег, до свого командира Леоніда Харченка в Сніжному.
  • Олег Анатолійович Шарпов, позивний «Змій» – ідентифікований як сепаратист на ім’я Олег в перехопленій телефонній розмові з Леонідом «Кротом» Харченко від 13:09 17 липня 2014 р. В цій розмові Шарпов запитує Харченко, як дістатися до місця на південь від Сніжного, звідки «Бук» запустив ракету, що збила MH17.
  • Ігор Миколайович Безлер, позивний «Біс» посприяв помилковій ідентифікації MH17 як військового літака.
  • Сергій Сергійович Поваляєв, позивний «Боцман».
  • Валерій Олександрович Стельмах, позивні «Найманець» і «Батья» ідентифікований як особа з позивним «Найманець», який повідомив про MH17 як військовий літак Безлеру за кілька хвилин до збиття.
  • Ігор Іванович Українець, позивний «Мінер» ідентифікований як командир групи Мінера», яку згадує Безлер в одному з перехоплених переговорів у зв’язку з збиттям MH17.
  • Олександр Сергійович Ходаковський, позивний «Скіф» напевно допоміг забезпечити транспортування установки «Бук», що прибула в Донецьк, оскільки, судячи з прослуховувань, його заступник Олександр Семенов допомагав координувати транспортування «Бука» по Донецьку.
  • Олександр Олександрович Семенов, прізвисько «(Сан) Санич» – допомагав забезпечити транспортування «Бука» в Донецьку.

Нагадаємо, заступник міністра закордонних справ України Олена Зеркаль раніше повідомляла, що після того, як імена підозрюваних у катастрофі лайнера рейсу МН17 будуть оприлюднені Спільною слідчою групою, Україна висуне звинувачення.Loading...