Вчені виявили стародавніх гієн, які жили в Арктиці

Гієна. Фото: EPA/DAI KUROKAWA

Палеонтологи ідентифікували зуби, знайдені в канадській Арктиці, – вони належали нині вимерлим гієнам, які полювали серед холодних рівнин.

Сьогодні гієни населяють напівпустелі Азії і Африки, але їх давні предки прекрасно почували себе і в снігових просторах Арктики. Вчені з’ясували, що пара зубів, виявлених на території Північної Канади ще в 1970-х, належить вимерлим гієнам, які колись досягли Америки, перебравшись через обледенілу Берингову протоку.

Про це Джек Тсенг і його колеги пишуть у статті, опублікованій у журналі Open Quaternary, повідомляє Naked Science.

Автори віднесли останки до роду вимерлих гієноподібних Chasmaporthetes, які на тлі своїх родичів виділялися довгими ногами. Мабуть, вони робили цих хижаків досить швидкими і витривалими мисливцями, на зразок нинішніх вовків. Ця ж особливість дозволила їм здійснювати не такі вже й короткі переходи, перейшовши з Азії в Америку і досягнувши широти сучасної Мексики, а починався цей шлях з району Монголії.

Сам зразок датований віком від 850 тисяч до 1,4 мільйона років і відноситься до періоду глобального заледеніння. Ця довга і холодна епоха закінчилася близько 12 тисяч років тому, за цей час безліч великих тварин змогли поширитися з Євразії в Америку або в зворотному напрямку. Швидше за все, що ці гієни могли полювати на предків карибу і коней, верблюдів і навіть на молодняк мамонтів.

Зуби гієн були знайдені в північно-західній області Канади – в Юконі, в басейні річки Олд-Кроу, яка вимиває з древніх відкладень масу останків древньої фауни. В цілому тут виявили понад 50 тисяч останків ссавців.Loading...