Томенко назвав Смешка «кагебістом» у відповідь на вимогу вибачитися

ZIK

Для мене була шоком заява представників партії «Сила і честь» Ігоря Смешка. У мене вічна проблема з кагебістами.

Про це в ефірі програми «Vox populi» (19.15 – 20.00 на телеканалі ZIK) заявив політик Микола Томенко.

Глядач звернувся із запитанням про те, як гість програми може прокоментувати заяву представників партії «Сила і честь» Ігоря Смешка про те, що пан Томенко недостатньо поважає Конституцію України в частині захисту національних меншин і більше дбає про титульну націю. У відповідь пан Томенко сказав, що знає в партії Смешка багатьох патріотичних людей і був шокований через цю заяву.

«Хто цікавиться, той може в Інтернеті знайти цей фрагмент, через який вони обурилися. Я знаю, що в Російській імперії в часи Столипіна та Путіна нам забороняли називатись українцями і шанувати свою мову. Але від того, що ця політична сила в ХХІ сторіччі забороняє мені бути українцем..., я в шоці!

Я в більшому шоці від їх заяви, ніж вони від моєї. У мене вічна проблема з кагебістами, тому що, як каже мій знайомий, кагебістами народжуються і помирають», – зазначив політик.

Зокрема він наголосив, що не змінить свою позицію і завжди відстоював те, що українці повинні не забувати, що вони на своїй землі і мають право гордитися і захищати свою мову, історію та культуру.

 «Я пам'ятаю, що коли був студентом, за нами слідкували ті ж кагебісти і забороняли бути українцями і любити Україну. Вони не змогли мені заборонити бути українцем у 80-х роках, коли не було незалежної України, а тим більше зараз. Вони мені не заборонять захищати свою історію, культуру і мову», – переконаний Томенко.

Окрім цього, стосовно національних меншин, екс-нардеп наголосив, що він – один із авторів національної політики України щодо нацменшин. І робив все, щоб вони були захищені. Він додав, що в Україні вони найбільше захищені з-поміж усіх європейських країн. І він надалі хоче, щоб так і було.

«Кримські татари, корінний народ, єдиний після українців, мав можливість у Криму почувати себе впевнено, на своїй історичній батьківщині. Але національні меншини повинні також шанувати свій статус громадян України і підтверджувати це тим, що знають Конституцію і шанують закони країни, в якій живуть», – прокоментував гість програми.

Нагадаємо, що політичний аналітик Олександр Москалюк вважає, що рейтинг Ігоря Смешка пояснюється запитом на нові обличчя, «накладкою» електоральних полів із Анатолієм Гриценком, від якого виборці «втомилися», а також відсутністю дискредитаційної кампанії.

Loading...