Новини » Політика 19 червня, 2019, 16:08
Спеціально під Зеленського: Чаленко розповів про плани Коломойського створити ситуативну коаліцію
ZIK
ZIK

Ігор Коломойський планував створити неформальну коаліцію в парламенті, спеціально під Зеленського. Туди мав увійти мікс нардепів з «БПП», «Народного фронту», «Відродження», «Батьківщини».

Про це у програмі «Коментарі» на телеканалі ZIK заявив голова центру аналізу та стратегій Ігор Чаленко.

«Якби не було політичної конфронтації з боку команди Зеленського, можливо, парламент пішов би зараз на поступки. Але від моменту інавгураційної промови, ми побачили, що жодної співпраці не буде. Було зрозуміло, що новообраний президент не хоче мати нічого спільного зі старою владою, хоча ширилися різні чутки», – каже Ігор Чаленко.

Голова центру аналізу та стратегій розповідає про те, що були плани зробити ситуативну коаліцію в парламенті, спеціально під Володимира Зеленського.

«Були переговори, міграції депутатів в групах. Один з олігархів – Ігор Коломойський – хотів створити неформальну коаліцію. В неї мав увійти мікс нардепів з «БПП», «Народного фронту», «Відродження», «Батьківщини», але це, на жаль, нереалізована історія», – говорить Ігор Чаленко.

Окрім того він переконаний: Андрій Парубій зробив чи не найбільше для реформи парламенту.

«На жаль, коаліція просто не знайшла голосів для голосування за реформу ВРУ. Попросту не було політичної волі. Чи може голова Ради відповідати за роботу кожного депутата? Я думаю, що ні. Парубій часто закликав парламентарів до праці, ставив по кілька разів на голосування питання. Очевидно, нікому не треба змін, адже реформа парламенту зменшує кількість керівних посад у комітетах. Мабуть, чинні депутати думають, що пройдуть у наступну ВРУ і припускають, що не матимуть вакансій», – каже Ігор Чаленко.

Голова центру аналізу та стратегій вважає, що дисциплінувати парламентарів може введення імперативного мандату, коли повна відповідальність покладатиметься на керівництво фракцій.

«Можна ще запровадити механізм, коли депутата відкликатиме виборець. Це пропонували і Зеленський, і попередня влада, але ініціативи так і не пройшли профільний комітет», – додає Ігор Чаленко.

Нагадаємо, ЦВК повідомила, які партії зареєструвала на позачергові парламентські вибори.

Читайте більше новин на тему: Володимир Зеленський

* Якщо Ви знайшли помилку в тексті новини, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
реклама
більше новин
Top
2019-07-24 09:02 :22