Новини » Політика 19 червня, 2019, 12:43
Піар зі звільненням Луценка може закінчитися так, як історія з Піскуном, – Якубін
ZIK
ZIK

Частина депутатів у Верховній Раді вважають Юрія Луценка зручним. Тому зараз їм не вигідно позбуватися його, тим паче власними зусиллями. Також є і юридичні нюанси, якими може скористатися Луценко, аби провернути собі посаду через суд. Свого часу так зробив ексгенпрокурор Святослав Піскун.

Про це в ефірі інформаційно-аналітичного проекту «Коментарі» телеканалу ZIK розповів кандидат політичних наук Олексій Якубін.

«Щодо подання комітету ВР про звільнення Генпрокурора Юрія Луценка найперше варто розглядати політичний нюанс. Адже, якщо уважно прочитати документ, там, на жаль, немає мотиваційної частини», – сказав Якубін.

Зокрема, за його словами, не було проведено перевірки діяльності Юрія Луценка правоохоронними органами.

«Треба було провести повний аудит діяльності Луценка, і якби це було зроблено, можна було б робити подання на звільнення. Це було б юридично коректно. Наразі немає підстави, адже у формулюванні вказано лише те, що Луценко не має юридичної освіти, але перед його призначенням було змінено закон. Тож все коректно», – зазначив Якубін.

Він вважає, що в адміністрації Зеленського розуміють ці речі, але й не заперечують, що у ВР, мабуть, є упередження щодо подань нового президента. Тому використовують будь-яку можливість, щоб пропіаритися.

«Роблячи таке подання у Зеленського більше розраховували на своєрідний піар, бо розуміли, що це точно викличе певний резонанс. Тому що, якщо уявимо, що ВР таки проголосує це направлення в такому форматі, потім Луценко ще й отримає можливість через суд поновитись на посаді», – прокоментував Якубін.

Адже, за його словами, такі прецеденти вже були за часів Віктора Ющенка. Тоді у поданні на ексгенпрокурора Святослава Піскуна не було у формулюванні мотиваційної частини та перевірки. Відповідно, він опираючись саме на ці процедурні нюанси і апелював у суді. Тож, на думку, Якубіна Луценка залишиться.

«Я не думаю, що ця Верховна Рада буде готова проголосувати за відставку Генпрокурора. Адже, частина чинних депутатів вважають, що він є достатньо зручним для них. Так само як ми можемо говорити про Володимира Гройсмана. Тому, чесно кажучи, не думаю, що вони (депутати, – ZIK) будуть налаштовані позбуватися їх зараз, тим паче власними зусиллями,», – наголосив Олексій Якубін.

До слова, цього пленарного тижня народних депутатів просять розглянути три подання Президента України Володимира Зеленського щодо звільнення Генпрокурора, а також звільнення та призначення міністра закордонних справ.

Проте, у профільному Комітеті з питань законодавчого забезпечення правоохоронної діяльності заявили про те, що не підтримуватимуть подання Президента України щодо звільнення генерального прокурора України Юрія Луценка.

* Якщо Ви знайшли помилку в тексті новини, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
реклама
більше новин
Top
2019-07-20 10:40 :12