Одне з рішень у справі Приватбанку НБУ оскаржив у Верховному суді

Національний банк України. Фото: Getty Images/Global Images Ukraine

Національний банк подав до Касаційного адміністративного суду у складі Верховного суду скаргу на рішення судів, якими скасовано розпорядження НБУ про проведення перевірки у «Приватбанку» напередодні його виведення з ринку в 2016 році.

Про це повідомляє прес-служба НБУ.

Як зазначається в повідомленні, Національний банк надав Верховному суду свої аргументи. Зокрема, перевірка фінансової стійкості банків, особливо системно важливих, не тільки одне з пріоритетних завдань регулятора, що є складовою забезпечення фінансової стабільності в Україні, а й належить до виключних повноважень НБУ, закріплених законом.

«Саме тому жоден інший суб’єкт чи орган, зокрема і суд, не може втручатися у здійснення суб’єктом владних повноважень своєї компетенції, зокрема, щодо визначення дати та підстав необхідних для проведення позапланової перевірки банків», – наголошують в НБУ.

У НБУ нагадали, що Окружний адміністративний суд Києва від 2 березня 2018 року ухвалив рішення, яким було задоволено позов колишнього акціонера «Приватбанку» кіпрської компанії Triantal Investments Ltd щодо незаконності перевірки.

Читайте більше новин на тему: Приватбанк

Loading...
Loading...
Loading...