Новини » Політика 19 червня, 2019, 16:19
Кримінальна відповідальність за кнопкодавство: експерт пояснив, чому ідея нераціональна
ZIK
ZIK

Кримінальна відповідальність за кнопкодавство не вирішує проблем якості роботи народних депутатів. Дієвіше було б встановити у Раді спеціальні апарати, які дозволять голосувати лише за відбитком пальця.

Про це у програмі «Коментарі» на телеканалі ZIK заявив експерт із конституційного права Богдан Бондаренко.

«Команда Зеленського – у виборчому процесі. Завдання – створити образ недієвого парламенту з нелюдським обличчям, а парламент успішно підіграє», – каже експерт.

Богдан Бондаренко звертає увагу: команду Володимира Зеленського обурює те, що президентські законопроекти не ставляться на порядок денний.

«Команда Президента кричить про зраду. Однак ВРУ дійсно не поставила на порядок денний важливі запитання, зокрема, про державні закупівлі під час виборчого процесу. Законопроект про імпічмент просто немає сенсу. Він злизаний з регламенту ВРУ, тексту чинних положень і дописаний лише в тій частині, де Рада сама регулювала закон про ТСК», – вважає експерт.

Окрім того, у команді Президента говорили про введення кримінальної відповідальності за кнопкодавство, однак така ініціатива абсолютно непропорційна, наголошує Богдан Бондаренко.

«За кнопкодавство саджати у тюрми не можна, бо у порівнянні з цим є на багто небезпечніші порушення. Нагадаю, що згоду на притягнення до кримінальної відповідальності нардепа дає ВРУ. Та впровадження смертної кари за перетинання суцільної прямої – не допоможе дисциплінувати водія», —  пояснює експерт.

Висока санкція за правопорушення – це лише один із елементів, що зможе вплинути на нардепа, зазначає Богдан Бондаренко.

«На мою думку, варто створити систему голосування за відбитком пальця. Щодо прогулів є різні практики. В деяких системах, якщо нардеп пропускає засідання, без поважних причин, більш, як три рази у місяць – втрачає мандат. Нам для втілення цієї ідеї треба внести зміни до Конституції. Але можна запровадити інший елемент дисципліни, наприклад, позбавляти зарплати. Втім, сумнівно, що зарплата депутата – це критерій, який зможе на щось вплинути», – додає експерт.

Нагадаємо, експерт із конституційного права Богдан Бондаренко пояснив, чому впровадження двопалатного парламенту в умовах окупації не віщує нічого хорошого.

* Якщо Ви знайшли помилку в тексті новини, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
реклама
більше новин
Top
2019-07-24 07:16 :47