Новини » Політика 19 червня, 2019, 1:10
Концерти замість гречки. Експерти запевняють, що кандидати грають на емоціях
ZIK
ZIK

Перед парламентськими виборами кандидати почали масово влаштовувати безоплатні концерти. Хтось відкрито заявляє, що це –агітація, а хтось відхрещується. Але, за словами експертів, переважно неможливо довести, що це підкуп.

Про це йдеться у сюжеті інформаційного проекту «Перші про головне» на телеканалі ZIK.

У одному зі столичних дворів відбувся міні-концерт просто під вікнами багатоповерхівок. Та більшість із мешканців навіть не здогадувалися, з якого приводу свято. Та згодом стало зрозуміло – це один із кандидатів у депутати, що балотуватиметься в мажоритарці, робить такі творчі подарунки киянам.

Голова Комітету виборців Олексій Кошель розповідає, що президентська кампанія відновила запит на веселішу та розважальнішу політику. Тож перед парламентськими виборами натрапити на такі заходи нескладно.

«Людям завжди хочеться бачити свято, хочеться бачити радощі, емоції. Тому навіть якщо третьосортний поп-виконавець приїжджає в мажоритарний округ – це вже стає певною подією», – розповів голова КВУ.

А надто, якщо такі концерти проводять у невеликих населених пунктах. Там запит іще більший, каже політтехнолог Борис Тизенгаузен.

«Під час кожної виборчої кампанії починають їздити з концертами по селах і містах. Тому що в невеликих населених пунктах, наприклад, куди переважно ніхто не приїжджає, є великим святом. І тому асоціюють кандидата з чимось хорошим», – розповів політтехнолог Борис Тизенгаузен.

Саме на емоціях нині і грають кандидати. Технологія прямого підкупу втрачає свою ефективність, і гречкою виборця вже не купиш, кажуть експерти. Наприклад, на початку двотисячних ефект від конвертів із грішми або від гречки сягав приблизно 90%, тобто майже всі «куплені» голосували «за». У сучасному ж світі ця цифра знизилася майже вдвічі. Тож кандидати обрали хитрішу форму.

«Концерти – це точно така сама форма підкупу, як гречка, як продовольчі набори або конверти з грошима. Вас просто банально купують», – зазначив Кошель.

Але в одному випадку купують грошима чи товарами, в іншому – безкоштовними поїздками, скажімо, паломницькими турами, турами відпочинку для дітей. Хоча безкоштовні послуги дозвілля такий самий підкуп. Що ж до закону, то формально його не порушили.

«Важко сказати, що це підкуп. Якщо два заходи розвести і сказати, що перша частина – просто концерт, а друга частина виступу кандидата, то хто хоче – залишається, а хто хоче – ні. Тоді це вже не буде вважатися підкупом», – наголосив Тизенгаузен.

Самі ж виборці до такої агітації ставляться критично. Кажуть, на їхній вибір це навряд чи вплине.

«Я не знаю, за кого голосуватиму, ще думаю», – сказала киянка.

Тож головне – не давати волі емоціям. Експерти вважають, лише вивчивши політичну програму, можна вирішити голосувати чи не голосувати за кандидата.

Нагадаємо, з початку виборчої кампанії до Верховної Ради до поліції надійшло 14 повідомлень про порушення у виборчій сфері, відкрито два кримінальні провадження.

Ірина Зімен, Олексій Осавчук, Максим Шаргородський, «Перші про головне»

 

* Якщо Ви знайшли помилку в тексті новини, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
реклама
більше новин
Top
2019-07-23 20:30 :09