Новини » Політика 19 червня, 2019, 10:54
Геращенко вимагає посилити відповідальність за сексуальні злочини в умовах конфлікту
ZIK
ZIK

Ірина Геращенко закликала посилити кримінальну відповідальність за сексуальні злочини в умовах конфлікту.

Про це перша заступниця голови Верховної Ради України заявила під час ранкового засідання ВРУ, яке транслює телеканал ZIK.

Ірина Геращенко з трибуни ВРУ нагадала, що 19 червня – Міжнародний день боротьби з сексуальним насильством в умовах конфлікту.

«У зв’язку з конфліктом на Донбасі й окупацією Криму ми навіть не знаємо масштабів злочинів, які не мають строку давності», – наголосила перша заступниця голови ВРУ.

Ірина Геращенко зауважила, що одним із кричущих випадків сексуального насильства – спроби згвалтування – трапився у травні 2017 року, коли п’яні бойовики намагалися згвалтувати цивільну спостерігачку СММ ОБСЄ.

«І коли у Мінській групі ми піднімали це питання, від росіян ми почули, що «це просто різниця у ментальності, гарна жінка, бойовики хотіли взяти номер телефону і познайомитись». У доповіді Управління Верховного комісара ООН з прав людини повідомляється про більше 30 таких інцидентів, які сталися, починаючи з березня 2014 року до січня 2017 року, з обох боків лінії розмежування. А в доповіді Верховного комісара ООН з прав людини за період з 16 серпня до 15 листопада 2018 року задокументовано вже 40 таких порушень прав людини, зокрема, і насильство під час незаконного утримання. Ми можемо усвідомити, наскільки більший рівень цієї біди», – наголосила Ірина Геращенко.

Вона зазначила, що про ці злочини інформували міжнародних партнерів та  звернулася до українських дипломатів у різних країнах світу, щоб вони приділяли цій темі особливу увагу та говорили про те, що РФ та її «маріонетки» використовують сексуальне насильство як один зі злочинів для катування українців.

«Важливо, щоб парламент посилив наше законодавство, зокрема, прийняв у другому читанні та в цілому законопроєкт про військових злочинців, де посилив би кримінальну відповідальність саме за сексуальні злочини в умовах конфлікту», – акцентувала Ірина Геращенко.

Як повідомляли, 6 червня народні депутати прийняли за основу проєкт закону щодо покарання військових злочинців, які чинили злочини, зокрема, і проти цивільних.

* Якщо Ви знайшли помилку в тексті новини, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
реклама
більше новин
Top
2019-07-24 07:42 :44