Новини » Політика 18 червня, 2019, 13:33
Заступився: Представник Зеленського у ВР закликав депутатів «з повагою» ставитись до Президента
ZIK
ZIK

При бажанні, є ціла низка процедур, які допоможуть ВРУ вирішити термінові питання. Тому важливо, аби Рада займалася своїми обов’язками і з повагою ставилася до порядку реалізації компетенцій Президента України.

Про це в кулуарах парламенту, які транслював телеканал ZIK, заявив представник Президента України у Верховній Раді Руслан Стефанчук.

«Всі попередні спроби провести кадрові рішення, згідно можливостей Президента, ВРУ не сприймала. Справа в тім, що на всі посади маємо по кілька фахівців, які попередньо пройшли співбесіду», – каже представник Президента у ВР.

Володимир Зеленський діє в межах закону, а не з точки зору нав’язаної політичної доцільності, наголошує Руслан Стефанчук.

«Закон не передбачає, що ВРУ може висувати побажання щодо кандидатур, які призначає Президент», – заявляє представник Зеленського.

Руслан Стефанчук звертає увагу на перебіг подій довкола Конституційного Суду в справі законності проведення дочасних парламентських виборів.

«Ще 5 червня ми звернулися до ВРУ за необхідними документами, аби Конституційний суд мав всі матеріали справи. Однак ми отримали відписку про те, що підготовка документів потребує продовження терміну виконання. Є намагання затягнути процес. Ми готуємо юридичну позицію про те, що дострокові вибори – доцільні», – каже Руслан Стефанчук.

Однак Президент України виконає будь-яке рішення Конституційного Суду, запевняє Руслан Стефанчук.

«Ми просили у ВРУ документи щодо п’яти пунктів. Серед них інформація про склад фракцій, сценограми засідань, технічні питання. На жаль, для нас створили незрозумілі процедурні перешкоди», – говорить представник президента.

Руслан Стефанчук вважає, що Верховна Рада не поважає компетенцій Президента.

«Я не «влажу» в компетенцію ВРУ, але знаю, що за наявності бажання є ціла низка процедур, які допоможуть вирішити термінові питання. Аналогічно, я б хотів, аби ВРУ з повагою ставилася до порядку реалізації компетенцій Президента», – наголошує експерт.

Він зазначає: всі ініціативи Президента України – важливі. Зовсім інше питання у тому, як на них реагує Верховна Рада.

«Ми сподівалися, що в порядок денний включать наші ініціативи, зокрема, про імпічмент, надання можливості голосувати військовим. Всі ініціативи президента — важливі. Питання у тому, як їх розцінює ВРУ», – додає Руслан Стефанчук.

Нагадаємо, КСУ сьогодні продовжить засідання щодо розпуску Верховної Ради.

 

Читайте більше новин на тему: Володимир Зеленський

* Якщо Ви знайшли помилку в тексті новини, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
реклама
більше новин
Top
2019-07-20 10:16 :03